Ważne

Cofnięty abonament na gry w App Store

apple app store

Wczoraj pisałem o bardzo dobrej wiadomości, czyli abonamentowej subskrypcji gier danego producenta w App Store (więcej tutaj). Niestety, była to przedwczesna radość. Dowiedzieliśmy się właśnie, że z jeszcze nieznanych przyczyn pierwsza tego typu aplikacja została wycofana.

Założyciel Big Fish Games, Paul Thelen stwierdził, iż został on powiadomiony o tym ruchu Apple i aktualnie starają się rozwiązać ten problem. Ponadto zaznaczył, że przez wiele tygodni aplikacja była sprawdzana pod kątem zgodności z regulaminami Apple na przykładzie działających już w ten sposób gazet. Ostatecznie, po tych staraniach, dostali oficjalną zgodę. Jak widać, coś musiało nie spodobać się osobom z Cupertino odpowiedzialnym za tą część firmy.

Dobra wiadomość dla osób, które zdążyły już wykupić abonament za $6,99 jest taka, że ciągle będą miały dostęp do aplikacji. Reszta z nas zmuszona jest do czekania na oficjalny komunikat i powrót aplikacji do App Store. Miejmy nadzieję, że nastąpi to jak najszybciej.

źródło

Komentarze

  • Grah

    Aplikacja nie wróci, a nowy model sprzedaży pojawi się w iOS 5.1 … Amejzing (:

  • jankov

    Chyba wolę liberalny Android Market mimo tego, że jest tam śmietnisko. Przynajmniej nie usuwają aplikacji bo coś się komuś uwidziało, że to może być konkurencja. Bleh…

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona