Nvidia: Tablety powinny być priorytetem dla systemu Windows 8

tablet windows 8 dell

Windows 8 od momentu swojej premiery budził ogromne emocje i bez wątpienia nadal będzie to robił. Dla wielu jest ucieleśnieniem marzeń i łączy w sobie wszystkie cechy idealny systemu operacyjnego dla tabletów internetowych: jest intuicyjny, dostosowany do obsługi palcem, ma ogromne możliwości i dostęp do szerokiej gamy aplikacji oraz oparty jest na czymś, co wszyscy doskonale znają, czyli platformie Microsoft Windows.

Duże plany z premierę najnowszej, ósmej już, wersji oprogramowania stworzonego przez giganta z Redmond wiąże Nvidia, twórca rewolucyjnego układu Tegra 3. Jen-Hsun Huang, prezes firmy, uważa, że Microsoft powinien położyć duży nacisk na integrację systemu Windows 8 z tabletami wyposażonymi w procesory oparte na architekturze ARM (należy do nich wcześniej wspomniana Tegra 3) oraz stworzenie w pełni funkcjonalnego pakietu Microsoft Office. Nvidii nie bez powodu zależy na koncentracji Windows 8 na tabletach internetowych: około 70% tych urządzeń zasilanych jest przez jednostkę stworzoną przez Nvidię. Co ciekawe, Jen-Hsun Huang podkreślił, że firma otwarta jest na stworzenie układu, który mógłby stać się sercem kolejnej generacji tabletu Apple iPad (pomysł jest zupełną abstrakcją, ponieważ Apple nie zgodzi się na zakup kluczowych komponentów od konkurencji).

Windows 8 dla tabletów internetowych będzie wyposażony w specjalny interfejs inspirowany charakterystycznym Metro UI znanym z systemu Windows Phone dla smartfonów. Na zdjęciach i filmach, które przedstawiały go w działaniu, widzieliśmy go w pozycji horyzontalnej. Jednak wszystkim nam zdarza się używać swoich tabletów w pionie, ponieważ tego czasem wymaga sytuacja lub jest po prostu wygodniej. Czy i w tym wypadku interfejs Windows 8 prezentuje się tak dobrze? Zdecydowanie tak. Informacje na ten temat zostały opublikowane na oficjalnym blogu Microsoftu Building Windows 8.

via SlashGear

Komentarze

 • agn

  “pomysł jest zupełną abstrakcją, ponieważ Apple nie zgodzi się na zakup kluczowych komponentów od konkurencji”

  ale ze iphone i ipad nie mają czesci np od samsunga, oraz to ze samsung nie jest konkurencja apple?

  • Lost

   Nie chodzi o to, tylko raczej o fakt, że Apple posiada firmę, w którą sporo zainwestowało i która dla nich projektuje procesory z serii A. Tak więc w kwestii procesorów do urządzeń mobilnych Apple nie zmieni polityki, bo ani by to nie było opłacalne, ani logiczne.

   • agn

    no taką odpowiedz to rozumiem.

    • agn

     ej… ale przeciez procesory A produkuje samsung. i nowe tez ma produkować z tego co słyszalem.

     • Lost

      Tak, produkuje czyli wytwarza w dużych ilościach Samsung, natomiast projektuje je dla Apple firma będąca ich własnością – Intrinity.

     • Lost

      Intrinsity.

     • agn

      zamiast projektuje przeczytalem produkuje. moj błąd

 • Noxeus

  A Wy znowu z tym iPadem… Spójrzcie, jak świetnie Windows działa! :D Bardzo podoba mi się ogólny zamysł nowego systemu (razem z Windows Phone). Oby tylko tablety były przyzwoite.

  • agn

   a tam, po co o windowsie gadać? jezeli wejdzie to odrazu sprzedaje swoją iconie i kupuje tablet z windą :) zatem temat z mojej strony jest zamkniety. ew moze da rade zrobic tak zeby winda dzialala na moim tablecie. xda- trzymam za was kciuki.

 • Artur

  Mam nadzieję, że nikt nie zapomina o drobnym fakcie, że na arm aplikacje x86 po prostu nie pójdą.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona