Samsung chce skupić uwagę kobiet na Galaxy Note

tablet samsung galaxy note

Coraz częściej mamy do czynienia ze smartfonami, których wyświetlacze są większe niż 4″ (choćby Galaxy S2 – 4,3″ czy HTC Raider – 4,5″). Samsung postanowił iść o krok dalej i zaproponować nam połączenie tabletu i smartfona, zamknięte w niewielkim urządzeniu, w którym znajdziemy ekran o dość nietypowej przekątnej 5,3″. Taki właśnie jest Samsung Galaxy Note, do którego producent chce przekonać płeć piękną.

Andrew Glass, dyrektor sprzedaży brytyjskiego oddziału Samsunga stwierdził, że Galaxy Note jest ciekawą propozycją dla kobiet. Według niego możliwość schowania urządzenia z ekranem 5,3″ do torebki jest o wiele bardziej komfortowa niż 10,1″ z czym nie sposób się nie zgodzić. Tylko że jeśli ktoś się decyduje na zakup Galaxy Note, wcześniej mógł myśleć wyłącznie o modelu z 7″… bo jednak te 3″ (między 7 a 10,1″) robią znaczną różnicę. A przecież “siedmiocalówki” spokojnie mieszczą się do większości damskich torebek…

Argumentem, którego nie użył, a mógłby przekonać sporo osób jest fakt, iż Galaxy Note zastępuje dwa urządzenia, a co za tym idzie – nie trzeba ze sobą targać i smartfona i tabletu, bo to wszystko mamy w tym jednym urządzeniu.

Kolejnym z argumentów, które mają skupić uwagę klientek na tym produkcie, jest… wprowadzenie do sprzedaży kilku wersji kolorystycznych urządzenia. Te, na razie, pozostają w tajemnicy, aczkolwiek mają zostać zaprezentowane jeszcze w tym miesiącu (tj. w październiku).

Dodatkowym atutem Galaxy Note ważącego 178 g, ma być ekran o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli z możliwością obsługi rysika chowanego do obudowy (S-Pen), wykonany w technologii Super AMOLED oraz dwurdzeniowy procesor o częstotliwości taktowania 1,4GHz, mający zapewniać komfort pracy. Więcej parametrów technicznych sprzętu pracującego w oparciu o Androida 2.3 Gingerbread, znajdziecie w tym i tym wpisie.

Wszystko pięknie, jest tylko jedno, wielkie “ale” – cena! W Skandynawii Galaxy Note będzie można kupić najtaniej w Szwecji za (w przeliczeniu) 714 euro (więcej tutaj) – w naszej części Europy cena powinna być zbliżona. Do sprzedaży ma trafić w listopadzie.

źródło

Komentarze

 • Już widzę różowego Galaxy Note i pochodne ;D Ciekawe czy będą wymieniane obudowy albo jakieś nakładki ;DDD

 • hellypton

  O jednej rzeczy zapomnieli. Kobiety maja zwykle mniejsze dlonie niz mezczyzni. Nie wiem czy taki note zmiesci sie komfortowo w niewielkiej damskiej dloni.

 • Edek

  w torebce mojej kobiety spokojnie mozna zmiescic lapka 15′ taba 10′ 2 portfele, klucze, rekawiczki x2 i wiele innych rzeczy… tyle ze ja musze to nosic jej…

  • zgred

   kup jej plecak

 • Moim zdaniem cena szybko spadnie, technologia i konkurencja nie stoi w miejscu.

 • Arek

  To prawdziwie męskie urządzenie. A kwestia ceny, będzie determinantem. W Szwecji odpowiednik, bez mała czterech tysięcy zł, nie stanowi dużego obciążenia. W Polsce, to przeważnie pensja z dwóch, a nawet trzech miesięcy, a przecież przez te miesiące trzeba za coś żyć i…opłacać rachunki.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona