TouchPal uprzyjemni pisanie na tabletach z Androidem

klawiatura touchpal

TouchPal (łatwo można pomylić z TouchPad, ale to jednak nie chodzi o tablet HP) to bardzo ciekawa aplikacja zawierająca klawiatury ekranowe, integrująca w sobie wiele różnych rozwiązań, mających na celu ułatwienie i uprzyjemnienie wprowadzania tekstu do tabletów pracujących w oparciu o Androida.

Do dyspozycji użytkownika zostały oddane trzy klawiatury wirtualne. Pierwsza to bliska nam klawiatura QWERTY, druga – rozwiązanie znane ze Swype (czyli możliwość wprowadzania tekstu przez przesuwanie palcem po odpowiednich literkach) oraz trzecia – klawiatura podzielona na dwa obszary, dzięki czemu umożliwia wygodne pisanie za pomocą kciuków (patrz zdjęcie powyżej).

Co więcej, można zmniejszać lub zwiększać obszar zajmowany przez klawiaturę oraz zmieniać jej położenie – w lewym dolnym rogu, w prawym, bądź na środku. Więcej na temat TouchPal dowiecie się z poniższego wideo, pokazujące działanie poszczególnych metod wprowadzania tekstu w praktyce:

Za stworzenie projektu odpowiedzialna jest firma CooTek. Na chwilę obecną w Android Market dostępna jest darmowa aplikacja TouchPal na smartfony, wersja na tablety ma się pojawić w niedalekiej przyszłości.

źródło

Komentarze

 • Tomi
 • ghostcat

  http://www.youtube.com/watch?v=9JYTo9CXesY
  0:33
  1:15
  8:46
  filmik ze stycznia 2011
  ;-)

 • hhbhnj

  na tablety się przyda, szczególnie ta trzecia bo jak się trzyma tablet w rękach to trudno pisać dwoma rękami

 • jankov

  Ja polecam na tablety Thumb Keyboard 4. Warto te parę złociszy na nią wydać.

 • agn

  eee tam zbedny bajer. jak sie chce pisac to lepiej sobie polozyc tablet i posmigac na pelnowymiarówce. a jak sie chce pisac tylko kciukami to nic jak złapać tablet pionowo i wtedy dwoma kciukami sie tez wygodnie pisze.

  • agn

   a co to jest ten swype to pojecia nie mam. tzn tak własciwie to nie mam pojecia czym sie kierował twórca kiedy go projektował? bo ani to szybsze, ani wygodniejsze.

   • gdjdee

    agn ja też nie wiem po co się urodziles

    • agn

     zeby głupi miał co pisać:)

   • Ja

    Swype jest najwspanialszym wynalazkiem do pisania na androida. Tyle, że na tabletach jego jakość jest zerowa zupełnie nie rozumiem dlaczego.

 • Jan

  Bez polskich znaków dla mnie bezużyteczne. Thumb keyboard dużo lepsze, konfigurowalne i sprawdza się jak na razie bez zarzutu. Jedyne czego nie obsługuje to “slide” więc jeśli ta klawiatura będzie łączyła wszystko w jednym to jestem skłonny nawet zapłacić. Za Thumb keyboard zapłaciłem i jak na razie nie ma lepszej alternatywy.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona