Ważne

Spojrzenie Kiano na tablety dla kobiet

Atrakcyjne kształty i ogromne walory użytkowe. Tak tablet widziany jest oczami płci pięknej. Kobiety też mogą być miłośniczkami gadżetów (czego przykładem jestem ja – dodała Kasia ;)). Potrzebują tylko dobrego powodu. Okazuje się, że przesłanek jest wiele. Radzimy, dlaczego warto zaopatrzyć się w tabletowy przyrząd.

Senny poranek w łóżku pod kołderką, śniadanko i dopływ świeżych informacji na każdym temat, pracowity dzień składający się z bieganiny po mieście, relaksujące wieczory w wannie z lekturą ulubionej książki – to tylko kilka sytuacji, w których tablet staje się akcesorium “must have”!

Grupa analityczna Nielsen przeprowadziła ankietę wśród 12 tysięcy użytkowników tabletów, e-czytników i smartfonów na terenie Stanów Zjednoczonych, aby zbadać, gdzie i w jakich sytuacjach lubią korzystać ze swoich gadżetów. I tak: 3-4 proc. używa urządzeń mobilnych w łazience, 21 proc. użytkowników tabletu korzysta z niego w łóżku, 37 proc. badanych w łóżku czyta. Sprawdźmy, gdzie funkcjonują najlepiej z perspektywy kobiety.

W kuchni i w sypialni

Paniczne kartkowanie obtłuszczoną dłonią książki kucharskiej w poszukiwaniu odpowiedniego przepisu jest już przeszłością. Nie mamy czasu na takie ceregiele. Teraz ustawiamy sobie tablet i oglądamy jak Nigella przyrządza swoje specjały. Możemy też przeglądać tysiące przepisów online lub stworzyć swoją własną bibliotekę receptur.

Jako że kobiety starają się nadal być wszechstronne, należy rozpatrzyć przydatność gadżetów także w sypialni. Tablet w łóżku jest szybszy, poręczniejszy, działa sprawniej od notebooka. Możemy czytać książki, oglądać filmy, chatować z przyjaciółkami lub adoratorami.

Niejednokrotnie mówi się, że tablet to gadżet częściej używany przez mężczyzn. Tymczasem okazuje się, iż świetnie odpowiada on na potrzeby kobiet, które ze swojej natury intensywniej korzystają z portali społecznościowych, rozmawiają ze znajomymi i robią przez internet zakupy. W dodatku chcą to robić w pełnym komforcie

– ocenia Tomasz Szacoń, przedstawiciel marki tabletów Kiano.

W ruchu

Ogromną zaletą tabletu jest rozmiar i kształt – jest płaski i mieści się w większości torebek. Dlatego wszystkie czynności jakie wykonujemy z tabletem w łóżku możemy przenieść do tramwaju, centrum handlowego lub poczekalni u lekarza. Również tam działa relaksująca moc seriali online, ipli i ulubionego portalu z wiadomościami.

Oprócz codziennych sytuacji, tablety przydają się w podróży, a zwłaszcza na plaży (choć tu trudno się zgodzić, bo błyszczące ekrany nie są zwolennikami słońca i wygrzewania się na plaży – Kasia). Nie musimy tachać ze sobą stosu czasopism i książek, ponieważ wszystko mieści się w jednym urządzeniu.

Oprócz funkcjonalności z przymrużeniem oka, czysto rozrywkowych, zastosowanie można znaleźć dla spraw zawodowych. Obecnie musimy być mobilne w każdej dziedzinie życia. Tablety sprawią, że możemy poczuć się pewniej w wielu sytuacjach np. gdy trzeba na szybko przygotować prezentację, raport w oparciu o najnowsze dane lub zademonstrować coś multimedialnie.

Możliwości wykorzystania tabletu jest wiele. Instalując aplikacje na Androidzie możemy dopasować gadżet w całości do swoich potrzeb, bez względu na to czy mają męski czy kobiecy charakter

– podsumowuje Szacoń.

Elektronika to wyjątek i większość pań bawiąc się jakimś gadżetem lubi mieć pewność co do jego funkcjonalności. W przypadku tabletów rachunek przydatności wychodzi na plus, zwłaszcza biorąc pod uwagę mały ciężar i ładny design.

_ _ _ _ _ _

Jednocześnie przypominamy, że trwa konkurs zorganizowany przez Tabletowo.pl, w którym do wygrania trzy nagrody (w tym dwa tablety!) ufundowane przez firmę Kiano! Więcej informacji pod tym adresem.

Komentarze

 • p.l

  “w wielu sytuacjach np. gdy trzeba na szybko przygotować prezentację, raport w oparciu o najnowsze dane lub zademonstrować coś multimedialnie.”

  wyświetlić może i tak, ale przygotowanie jakiejkolwiek treści bogatej w dane … śmiechu warte.
  Z tym zabraniem na plażę to też jakiś dowcip:
  – kwestia piasku
  – kwestia odblaskowego ekranu

  • SyoMas

   Odblaskowość ekranu też można obejść. Wprawdzie oferta ekranów PQi na rynku jest znikoma to jednak z tego właśnie powodu zdecydowałem się na Adama. Można o tym poczytać choćby tutaj http://www.tabletowo.pl/2011/07/09/notion-ink-adam-na-plazy-jak-sie-sprawdza/

   Prezentacji jeszcze nie miałem okazji przygotowywać do poważnego pokazu ale parę slajdów dla treningu popełniłem. Dane wprowadzam systematycznie, bo prowadzę parę arkuszy dla prywatnego użytku. Zresztą wprowadzałem też już parę istotnych informacji do zdalnego PC-ta poprzez TeamViewera.

 • tomecki

  @p.l – chyba nie wiesz co mówisz ! śmiechu warta jest Twoja wypowiedz.

  wymądrzam się TAK ale mam powód :

  wkładając tablet do zwykłej przeźroczystej reklamówki wyciągniętej ze śmietnika na stacji paliw u nas w Polsce i za pomocą kilku centymetrów powertapowej taśmy tab przeżył na zbiorniku paliwa 3700 km gdzie prawie na każdym postoju wyciągałem go z takiego nazwijmy etui i odbierałem pocztę itp raz może dwa, gdy żona tankowała motor ja paliłem fajkę i zrobiłem w 10-20 minut i prezentacje.
  Więc chyba mogę skrytykować Twoją wypowiedz.
  Aby nie było tab zastąpił mi nawigację myślę że we wszystkich warunkach pogodowych wiatr słońce i deszcz lub duża wilgotność.
  Dowcip nie, raczej fakt soory stary

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona