Ważne

Amazon Kindle Touch – tabletowy czytnik e-booków

Na co dzień na łamach Tabletowo.pl nie publikujemy informacji o czytnikach elektronicznych, lecz dzisiejszy dzień, z racji premiery długo oczekiwanego tabletu Amazon Kindle Fire, jest niezwykły i postanowiliśmy zrobić wyjątek.

Amazon Kindle Touch to trzecie, obok wcześniej wspomnianego tabletu Kindle Fire i taniego czytnika Amazon Kindle nowej generacji, urządzenie zaprezentowane podczas konferencji prasowej, która miała miejsce tego wieczoru w Nowym Jorku. Model ten jest kontynuatorem dobrej tradycji wysokiej jakości czytników książek elektronicznych, lecz zamiast w fizyczną klawiaturę i zestaw przycisków nawigacyjnych, wyposażono go w ekran dotykowy.

Urządzenie jest cieńsze i lżejsze od aktualnej generacji czytnika Kindle. Intuicyjną obsługę interfejsu i przyjemność płynącą z czytania e-booków zapewnia ekran dotykowy wykorzystujący technologie IR oraz E Ink.

Oczywistym jest, że Kindle Touch ma dostęp do wszystkich najważniejszych usług serwisu Amazon, w tym także setek tysięcy książek elektronicznych w wielu językach.

Cena czytnika Kindle Touch wynosi 99$ za wersję wyposażoną wyłącznie w moduł Wi-Fi oraz 149$ za wariant z modemem 3G, który gwarantuje darmowy dostęp do sieci w 100 krajach świata.

Wszystkich zainteresowanych ucieszy wiadomość, że przedsprzedaż czytnika Kindle Touch ruszyła już dziś, natomiast jego wysyłka rozpocznie się 21 listopada.

via Endgadget

Aktualizacja:

Okazuje się, że podane wyżej ceny dotyczą wersji e-czytników z reklamami – wyłącznie dla Amerykanów. Normalnie Kindle Touch WiFi kosztuje 139 dolarów, natomiast z 3G – 189 dolarów.

Komentarze

 • mirekk

  Brakuje jeszcze sklepu Amazon.pl w Polsce do kompletu :P

 • aaa

  Ceny macie złe. $99 jest tylko dla Amerykanów. Trzeci świat dostaje za $149 WiFi. I dostęp nie jest gwarantowany, wręcz odwrotnie – jest oznaczony jako eksperymentalny i gwarantowana jest tylko wikipedia i możliwość pobierania kupionych książek i aktualizacji – chyba że coś się zmieniło.

  • Dostęp do 3g działa bez problemu w 100 krajach świata, przeglądarka jest w pełni funkcjonalna (radzi sobie praktycznie ze wszystkim) od dawna.

 • LPG

  Po pierwsze: ceny. Podajecie ceny wersji z reklamami, które są dostępne tylko i wyłącznie w USA.
  Po drugie: Amazon już od co najmniej roku wysyła Kindle do Polski za 20$ – pełna gwarancja i płacą cło i podatek, jeśli celnicy się upomną.
  Kolejna sprawa: zasięg 3G najlepiej chyba sprawdzić u źródła http://client0.cellmaps.com/viewer.html?cov=1 i jak widać, Polska jest i dostęp do 3G jest zapewniony. Amazon sprytnie się kryje i w regulaminie ma zapisy, że 3G można używać tylko do księgarni http://www.amazon.com/gp/help/customer/display.html?nodeId=200506200&#wireless ale w praktyce nie ma problemu z dostępem do gmaila.

 • mico

  No super, nareszcie coś się ruszyło. Amazon i nowe tablety Samsunga… mam nadzieję że pozycja Appla będzie topniała…

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona