Ważne

Windows 8: Adobe AIR zamiast Flash

Windows 8 nie będzie wspierał standardu Adobe Flash, to pewne. Jednak wspominając o tej kwestii należy zaznaczyć, że problem dotyczy tylko warstwy oprogramowania z interfejsem Metro UI. Druga, oferująca pełnowymiarowy system komputerowy, będzie kompatybilna z technologią Flash, podobnie jak aktualnie znajdujący się na rynku Windows 7.

W odpowiedzi na szum, jaki powstał po ogłoszeniu, że Windows 8 dla tabletów nie będzie miał wsparcia dla Flash, Adobe podkreśliło wcześniej wspomnianą przeze mnie różnicę w rozwarstwieniu najnowszej odsłony oprogramowania Microsoftu oraz dodało, że oparte na technologii Flash aplikacje będą mogły zostać dostarczone przy pomocy Adobe AIR, czyli nowego standardu, który od dłuższego czasu dostępny jest na większości konkurencyjnych systemów operacyjnych.

Niemniej jednak, Adobe dostrzega potencjał HTML 5 jako przyszłości mobilnego Internetu i zamierza skupić się na stworzeniu narzędzi, które zapewnią użytkownikom najbogatsze doświadczenia, bez względu na technologię, przy użyciu której dana zawartość została opublikowana.

via SlashGear

Komentarze

 • Ghostcat

  “Niemniej jednak, Adobe dostrzega potencjał HTML 5 jako przyszłości mobilnego Internetu i …” hmmm rychło w czas. A swoją drogą należało by to chyba interpretować – Adobe zauważyło, ze flash jest takim mułem, ze coraz wiecej ludzi omija go szerokim łukiem.;-)

 • olo

  Windows8 na acer Iconia Tab W501
  http://www.youtube.com/watch?v=JurONHs2z9Q

  • murphy

   czy to Twój filmik? jeśli tak mógłbyś podzielić się swoimi odczuciami z używania systemu, bo na filmie wygląda to bardzo fajnie ale w życiu różnie bywa:)

  • A jeszcze jakbyś zechciał coś dłuższego napisać na jego temat i podrzucić mi na mejla, to już w ogóle byśmy byli wdzięczni :-) admin(małpka)tabletowo.pl

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona