Procesor Intel Haswell pozwoli na 24 godziny pracy

Na IDF 2011 Intel ujawnił dość istotne szczegóły dotyczące procesora Haswell, którego premiera spodziewana jest dopiero w 2013 roku. Warto mu się przyjrzeć, bowiem oferuje niesamowicie długi czas pracy akumulatora – zarówno w trybie gotowości, jak i ciągłej pracy.

Haswell będzie następcą Ivy Bridge, mającego zadebiutować na początku 2012 roku. Ma oferować znacznie zredukowaną prądożerność przy zbliżonej wydajności. Brzmi jak największa abstrakcja? Wkrótce przekonamy się o tym na własne oczy.

Bowiem, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, w 2013 roku na rynek trafią pierwsze ultrabooki z Haswell, które będą pracowały przez 24 godziny! Żeby tego było mało, mają oferować także zdumiewający czas w trybie gotowości – do 10 dni.

Najprawdopodobniej chip Haswell trafi także do tabletów. Wyobrażacie sobie sytuację, w której nie musicie ładować swojego tabletu przez kilka dni (zakładając, że korzystacie po kilka godzin dziennie)? To by było piękne.

źródło, źródło

Komentarze

 • uze

  Hihi, to by wyjaśniało, dlaczego Google zainteresowało się wsparciem procesorów x86 w Androidzie ;)

 • aaa

  Tryb gotowości jest w Androidzie skopany. Gdyby potrafiły tak jak np. Kindle wszystko usypiać, to też by trzymały kilka dni. (teraz mi Transformer trzyma do około 48 godzin – cały czas włączony, ale używany oczywiście tylko czasami, reszta czasu w uśpieniu z wyłączonym WiFi).

 • Jan

  Piękne? To by było w końcu normalne! Dość już urządzeń mobilnych, których mobilność ogranicza się do tego, że nie możemy z nimi odejść na więcej niż kilka godzin od gniazdka. Wreszcie coś, co przestanie być jedynie dość poręczne a zacznie być naprawdę wolne od ograniczeń ;)

 • Macieq

  Ciekae, czy jak to Samsung połączy z OLEDem to czy czas pracy sie jeszcze wydłuzy? ;>

 • m

  Tak jakby czas działania zależał tylko od procesora…

 • jankov

  dziadunio w tej czapie wyglada naprawde kul

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona