CEO nVidii: pierwsze tablety z czterordzeniową Tegrą 3 Kal-El jeszcze w tym roku - Tabletowo.pl
Ważne

CEO nVidii: pierwsze tablety z czterordzeniową Tegrą 3 Kal-El jeszcze w tym roku

Tabletowo.pl CEO nVidii: pierwsze tablety z czterordzeniową Tegrą 3 Kal-El jeszcze w tym roku Nowości

Kto czeka na pierwsze tablety pracujące dzięki czterordzeniowemu procesorowi Tegra 3, nazywanemu także Kal-El – ręka w górę! O, widzę, że jest Was trochę. Na pewno więc ucieszy Was informacja o tym, co w ostatnich dniach powiedział CEO nVidii, Jen-Hsun Huang.

Podobnie jak część z Was mieliśmy nadzieję, że jakiekolwiek informacje na temat pierwszych tabletów z Tegrą 3 poznamy na IFA 2011 w Berlinie. Niestety, tak się jednak nie stało, a jedyne, co udało nam się wyciągnąć od przedstawiciela nVidia był fakt, że pierwsze tablety z Kal-El zadebiutują pod koniec roku. Informację potwierdził wspomniany CEO nVidii, Jen-Hsun Huang.

Dla przypomnienia, nVidia Kal-El to czterordzeniowy procesor połączony z 12-rdzeniowym układem graficznym. Producent zapewnia, że jest aż pięć razy szybszy od dwurdzeniowej Tegry 2, która obecnie wiedzie prym w tabletach. Co więcej, ma być także wydajniejszy od architektury Core 2 Duo. To oznacza tylko jedno: tablety, których sercem będzie Kal-El, będą demonami prędkości! Ciekawe tylko jak będzie się przedstawiała ich prądożerność, bo jeśli świetna jednostka centralna oznacza ciągłe siedzenie z tabletem w pobliżu gniazdka zasilającego, to ja z góry dziękuję… Ale nVidia zapewnia, że czas pracy będzie zadowalający – ciekawe tylko co to oznacza.

Z niecierpliwością czekamy na pierwsze tablety z nową jednostką nVidii. Rzekomo już kilka firm nad takowymi urządzeniami pracuje – wśród nich są: Asus, Acer, Motorola, a nawet Notion Ink.

źródło, źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona