Ważne

Nadchodzi Firefox na Androida Honeycomb

Mozilla Firefox to najpopularniejsza przeglądarka internetowa na świecie. W czerwcu bieżącego roku korzystało z niej aż 42% wszystkich użytkowników sieci. Nic więc dziwnego, że aplikacja ta wkrótce zagościła na smartfonach pracujących w oparciu o systemy operacyjne Android oraz Maemo. Posiadacze tabletów z oprogramowaniem Android Honeycomb długo zmuszeni byli używać domyślnej przeglądarki lub jednego z jej zamienników. Na szczęście sytuacja wkrótce ulegnie zmianie, ponieważ ruszyły prace nad aplikacją Mozilla Firefox dla systemu Android Honeycomb.

Przeglądarka będzie bezpośrednim rozwinięciem swojej już istniejącej na rynku wersji dla telefonów komórkowych. Jej minimalistyczny interfejs ma w pełni wykorzystywać potencjał dużego ekranu tabletu internetowego oraz być zintegrowanym z domyślnym wyglądem systemu Android Honeycomb. W zależności od orientacji ekranu, otarte karty przedstawione będą w postaci znanego wszystkim paska lub rozwijanego menu.

Mozilla nie podała dokładnej daty dostępności przęglądarki Firefox na tablety, dlatego będziemy czekać i informować Was o jakichkolwiek nowościach w tej kategorii.

via SlashGear

Komentarze

 • Katalizator

  A po co komu firefox jak jest Opera Mobile

  • aaa

   Opera Mobile ma fatalnie rozwiązane zakładki. To powyżej wydaje się rozsądniejsze, chociaż osobiście wolę klasyczne – jak w Dolphin Padzie (ale tam trudno mi się je zamyka czasem, więc potem mam ich 20 otwartych, hehe).

 • aastelix

  Czyli najpopularniejszy zamulacz, zamuli także tablety. O rety!

  • aaa

   Mobilna wersja Firefoxa jest szybka. Ale to jej jedyna zaleta, poza tym jest po prostu tragiczna – obrazki renderuje z artefaktami, interface ma straszny, wtyczek tyle co nic…

 • mikeangelo2

  Już jest wczoraj , tj. 30.08 zainstalowałem firefoxa na transormeze i smiga idealnie :-D

 • rootpl

  Oby wersja na HC była lepsza od tej z Froyo czy GB bo tam się jej używać nie dało … otwierasz 3 strony i cały tablet zamulony.
  Gdzie np. taki Miren śmiga bezproblemowo przy 12 stronach otwartych na raz a i interfejs ma o wiele przyjemniejszy i wygodniejszy w obsłudze.
  Uwielbiam FF od zawsze korzystam z niego na PC i chciałbym też żeby dobrze chodził na tabletach oby się udało.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona