Ważne

Nadchodzi Firefox na Androida Honeycomb

Mozilla Firefox to najpopularniejsza przeglądarka internetowa na świecie. W czerwcu bieżącego roku korzystało z niej aż 42% wszystkich użytkowników sieci. Nic więc dziwnego, że aplikacja ta wkrótce zagościła na smartfonach pracujących w oparciu o systemy operacyjne Android oraz Maemo. Posiadacze tabletów z oprogramowaniem Android Honeycomb długo zmuszeni byli używać domyślnej przeglądarki lub jednego z jej zamienników. Na szczęście sytuacja wkrótce ulegnie zmianie, ponieważ ruszyły prace nad aplikacją Mozilla Firefox dla systemu Android Honeycomb.

Przeglądarka będzie bezpośrednim rozwinięciem swojej już istniejącej na rynku wersji dla telefonów komórkowych. Jej minimalistyczny interfejs ma w pełni wykorzystywać potencjał dużego ekranu tabletu internetowego oraz być zintegrowanym z domyślnym wyglądem systemu Android Honeycomb. W zależności od orientacji ekranu, otarte karty przedstawione będą w postaci znanego wszystkim paska lub rozwijanego menu.

Mozilla nie podała dokładnej daty dostępności przęglądarki Firefox na tablety, dlatego będziemy czekać i informować Was o jakichkolwiek nowościach w tej kategorii.

via SlashGear

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona