Ważne

Sprinkle: nowa, zręcznościowa gra w sklepie Tegra Zone

Dziś mamy dla Was garść informacji o pewnej nowości, którą już dziś możecie pobrać na swoje tablety internetowe. W czwartek, 25 sierpnia, w sklepie Tegra Zone zadebiutowała nowa, zręcznościowa gra zatytułowana Sprinkle. Aplikacja została stworzona z myślą o tabletach wyposażonych w system operacyjny Google Android oraz procesor Nvidia Tegra 2. Jego możliwości wykorzystywane są między innymi do realistycznego odwzorowania zachowania się otoczenia podczas rozwiązywania kolejnych łamigłówek i pokonywania piętrzących się przeszkód.

Specjalny nacisk został położony na odtworzenie realistycznego wyglądu oraz zachowania wody, która gra kluczową rolę w grze Sprinkle. Osiągnięty rezultat robi bardzo dobre wrażenie i znacznie uprzyjemnia stawianie czoła trudnym zadaniom.

Gra Sprinkle oferuje 46 poziomów charakteryzujących się rosnącym trybem trudności oraz dostępna jest w sklepach Tegra Zone oraz Android Market w cenie 1.99$.

Podczas gdy aktualna wersja gry jest zoptymalizowana dla tabletów i smartfonów z układem Nvidia Tegra 2 T20, jej autor, studio Mediocre, rozpoczęło prace nad dedykowaną nadchodzącemu czterordzeniowemu procesorowi Nvidia Tegra 3 “Kal-El” aktualizacją, która będzie cechować się jeszcze bardziej zaawansowaną oprawą graficzną.

Oficjalna informacja prasowa:

Opis gry Sprinkle:

Gotów? Cel… Tryskaj! Wykorzystując moc obliczeniową procesora NVIDIA® Tegra™, Sprinkle generuje najbardziej realistyczną fizykę wody, jaką kiedykolwiek widziano na urządzeniach mobilnych. Wysil mózg i wykorzystaj wodę do pokonania zadań i łamigłówek.

W tej wymagającej, opartej na fizyce wody grze logicznej gracz musi użyć działko wodne, osadzone na dźwigu, dostosować jego wysokość oraz kąt tryskania do walki z ogniem, przesuwania obiektów, kręcenia kół i rozbrajania pułapek. Pamiętaj, korzystaj z armatki rozważnie, bo w końcu zostaniesz bez wody, a im mniej jej zużyjesz tym więcej zdobędziesz punktów.

Cechy gry Sprinkle:

 • Rewelacyjna fizyka wody: Układ NVIDIA Tegra pomaga symulować najbardziej realistyczną fizykę wody kiedykolwiek widzianą na urządzeniu mobilnym.
 • Wymagające łamigłówki: Na początku po prostu rozpylasz wodę, aby ugasić pożar, ale z każdym etapem musisz rozwiązywać coraz trudniejsze zadania.
 • Bloki, głazy i koła zębate: Użyj mocy wodnego działka i przesuwaj lodowe bloki, głazy oraz obracaj koła zębate, aby rozbroić pułapki.

Ogólne informacje o grze Sprinkle:

 • Dostępna od czwartku, 25 sierpnia 2011, na Tegra Zone i Android Market dla tabletów i telefonów opartych na platformie Tegra.
 • Kosztuje $1,99 USD.
 • Wersja rozszerzona wydana zostanie na platformę Kal-El – nowy, czterordzeniowy procesor Tegra.
 • Dostępnych jest 46 poziomów.

Strony internetowe:

Mediocre – http://www.mediocre.se/

Tegra Zone – www.tegrazone.com

Komentarze

 • murphy

  jednak te androidowe gry to nie powalają grafiką nie ma co… podobne chodziły na starym jak świat pierwszym iphonie z prockiem 400Mhz…
  Jeśli ktoś się nie weźmie w końcu za gry/aplikacje na wysokim poziomie, to jeszcze długo android będzie pod tym względem lata świetlna za iOS…

 • adadef

  Gry na IOS dopieszczane są od paru lat. Jednak ten system jest już na rynku sporo czasu. Nic więc dziwnego, że jest więcej zaawansowanych graficznie gier. To tak jak porównywać osiągnięcia 2-letniego dziecka z 6-latkiem :)

 • TheRaceManiac

  Kupiłem w AppStore za 79€. Bardzo przyjemna i ciekawa, szkoda tylko, że tak mało darmowych poziomów.

  • agn

   79 euro 0.o?

 • i tak pewno odpalą na galaxy tabie P1000

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona