McAfee: Android najbardziej zagrożoną platformą - Tabletowo.pl
Ważne

McAfee: Android najbardziej zagrożoną platformą

Tabletowo.pl McAfee: Android najbardziej zagrożoną platformą Bezpieczeństwo Ciekawostki Nowości

Złośliwe oprogramowanie, malware – wszelkie aplikacje, skrypty itp. mające szkodliwe, przestępcze lub złośliwe działanie w stosunku do użytkownika komputera.

Z najnowszego raportu przygotowanego przez renomowaną firmę McAfee wynika, że Android jest najczęściej atakowanym przez złośliwe oprogramowanie systemem operacyjnym na rynku. W ciągu ostatnich trzech miesięcy gwałtownie wzrosła jego popularność wśród użytkowników oraz, niestety, twórców wirusów.

Tabletowo.pl McAfee: Android najbardziej zagrożoną platformą Bezpieczeństwo Ciekawostki Nowości

McAfee ostrzega, że złośliwe oprogramowanie najczęściej ukryte jest w aplikacjach, które nie wzbudzają żadnych podejrzeń. Niektórzy hackerzy potrafią sklonować istniejący już program, umieścić w nim wirus malware i ponownie umieścić go w sklepie Android Market. Jeżeli podczas przeglądania plików na swoim tablecie natraficie na pliki opatrzone nazwami Jmsonez, Smsmecap.A, DroidKungFu lub DrdDreamLite, natychmiast je usuńcie i miejcie się na baczności, ponieważ oznacza to, że Wasze urządzenie zostało zainfekowane.

Tabletowo.pl McAfee: Android najbardziej zagrożoną platformą Bezpieczeństwo Ciekawostki Nowości

Jak chronić się przed wirusami? Pierwszą i podstawową zasadą, która zapobiegnie kradzieży prywatnych danych lub uszkodzeniu ich struktury jest zachowanie domyślnego stanu systemu, czyli nierootowanie go. Drugą jest częste przeglądanie plików znajdujących się na dysku tabletu i przyglądanie się ich nazwom, pochodzeniu i przeznaczeniu, a trzecią instalacja programu antywirusowego, który powinien uchronić wasze urządzenia przed ataki złośliwego oprogramowania.

via SlashGear

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona