Ważne

Jak działa system GridOS? (wideo)

Owocem współpracy firm TabCo i Fusion Garage jest nie tylko tablet i smartfon, lecz także system operacyjny GridOS. Opisaliśmy go krótko we wczorajszym poście, zakładamy jednak, że jesteście ciekawi, jak wygląda on na żywo. W sieci opublikowano trzy filmy prezentujące działanie kalendarza, powiadomień, klienta poczty e-mail i przeglądarki internetowej w systemie GridOS.

 • Kalendarz

 • Powiadomienia i poczta e-mail

 • Przeglądarka internetowa

Wyraźnie widać, że system jest pełen efektownych animacji. Niestety, trudno pozbyć się wrażenia chaosu, który wyziera z ciemnego pulpitu wypełnionego kanciastymi figurami geometrycznymi. Co sądzicie o interfejsie GridOS? Czy jest rzeczywiście tak rewolucyjny, jak go zapowiadano?

via AndroSym

Komentarze

 • Michał

  Moje wrażenia:
  1) ta kratownica to porażka – totalnie rozprasza
  2) wybór/przeglądanie linków – boskie!
  3) sorry, ale jak nie będą mieli tabunu programistów, to nie będą mieli popytu (Android ile miał problemów z brakiem aplikacji pod HC, prawda?); jak nie będą mieć popytu, to nie będą mieć kasy na programistów. A nie stoi za nimi uwielbienie marki jak do Jabcoka… Fajny eksperyment, Google/M$/Apple kupi Grida wraz z patentami i pozamiatane

 • ZLR

  Chaos to dobre określenie tego systemu.
  Moim zdaniem jest zbyt skomplikowany, za dużo czasu marnuje sie, poruszając po tym systemie, a użytkownikowi zależy na jak najszybszym dostępie do aplikacji, dobrym tego przykładem jest system MeeGo w NOKIA N9, w szybki sposób mamy dostęp do wszystkich aplikacji, wiadomości czy uruchomionych wcześniej aplikacji.

  Nie sądzę, zeby ten system był jakimkolwiek zagrożeniem dla APPLE
  Przynajmniej nie będą sie przejmować procesami jak SAMSUNG ;)

 • Jeżeli sam system działa tak płynnie jak na filmiku to iOS będzie miał poważnego konkurenta. Ba, nawet sam Android. Pomysł z siatką jest bardzo ciekawy i nie wydał mi się ani troche przekombinowany. Ciekawy jestem czy obsluguje oba ułożenia – pion i poziom. No i chciałbym wiedzieć jak dobrze działają aplikacje pisane pod Andka (mam nadzieje ze zaden emulator jak na BB Playbook nie będzie potrzebny) … ;) Z każdym nowym os robi się ciekawiej !:)

 • GieKa

  Po pierwsze to dlaczego nie widać działania tego systemu na jakimś tablecie. Dla mnie te płynne animacje to dzieło jakiegoś grafika.
  Po drugie, czy to jest system czy “tylko” nakładka graficzna na Androida?

 • Ciekawy artykuł:

  http://technologizer.com/2011/08/15/fusion-garages-grid-10-tablet-not-the-crunchpad-and-not-the-joojoo-and-not-android-either-except-that-it-is/

  Najbardziej podoba mi się cytat:

  “I hope that the Grid-10 that shows up in September is much, much more polished than the one I saw today. I asked Rathakrishnan if I could try it for myself. He turned it over to me. And…almost everything I tried to do in the few minutes I had was extremely sluggish, and ended with an operating-system error. So I turned the tablet back over to him without feeling like I’d really used it. Let’s hope that the software gets a lot slicker in the next few weeks.”

  Czyli jednak urządzenia działa KIEPSKO i sam design jest dość “budżetowy”…

  • aaa

   Cała ta firma to parodia, nawet sami tak o sobie powiedzieli. Szkoda zaprzątać sobie nimi głowy. Już lepiej działa Notion Ink, bo przynajmniej pracują nad tym by się poprawić i wydali działający produkt.

 • rootpl

  Jedynie siatka z aplikacjami na pierwszym filmiku jest trochę chaotyczna i ciężko cokolwiek na niej znaleźć za to inne funkcje są bardzo fajne moim zdaniem.
  No pożyjemy zobaczymy jak zobaczymy jakieś testy.

 • servantez
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona