Ważne

Logitech wykorzystuje popularność tabletów… prezentując Tablet Mouse

Weekend minął nadspodziewanie szybko. Zaraz po jego zakończeniu pora więc się wziąć do pracy. Przeglądając zagraniczne źródła wpadłam na bardzo ciekawy news, który rozśmieszył mnie jak żaden inny w ciągu ostatnich kilku tygodni. O co chodzi? O najnowszy wymysł firmy Logitech, która próbuje na wszelkie sposoby zdobyć kolejnych klientów. Tym razem, korzystając z popularności tabletów, zaprezentowała myszkę Tablet Mouse przeznaczoną dla… tabletów pracujących w oparciu o Androida w wersji 3.1 bądź wyższej. Nie, to nie żart ;-)

Logitech chwali się, że jest to “first-ever mouse made for Android tablets”. Czy w związku z tym czymś się wyróżnia na tle innych tego typu akcesoriów do komputerów? Odpowiedź jest oczywista… nie. Chociaż, po chwili zastanowienia – tak, ceną. Za tak odjechaną myszkę stworzoną z myślą o posiadaczach tabletów z Androidem trzeba zapłacić 50 dolarów.

Na temat możliwości myszki, które są równie ograniczone jak pozostałych, zwykłych, komputerowych gryzoni, nie ma się co dłużej rozwodzić.  Trzeba jednak wspomnieć, że łączy się z tabletem przez Bluetooth (zasięg do 9 metrów), posiada standardowe dwa przyciski, scroll i czujnik laserowy. Do życia potrzebuje dwóch baterii AA.

Za co więc te 50 dolców? Chyba jedynie za wspomniane wcześniej “bycie pierwszym” na rynku z myszką dla tabletów z Androidem… jakby nie można kupić innej, która jest sporo tańsza, a oferuje dokładnie to samo…

Logitech próbuje wykorzystać popularność tabletów, co oczywiście doskonale rozumiem. Szkoda, że kosztem klientów, z których jakaś część pewnie zdecyduje się i przepłaci za zwyczajną myszkę.

źródło

Komentarze

 • ingvarr

  Jak tylko kupiłem swojego Transformera podłączyłem na próbę myszkę Logitecha. Działała. I nie kosztowała 50 USD. :)

  • aaa

   Ja mam myszkę Manty na bluetooth za 30zł do tabletu i też działa. :)

 • Kuba

  ja do ipada używam Sony Vaio bluetooth mouse i działa sprawnie :) szkoda, ze nie ma funkcji scroll, ale no moze kiedys zrobia :)

 • Zex
 • rayan17

  faktycznie ten zasięg 9m się przyda ……

 • AK

  Ja kupiłem myszkę TRACER no i niestety działa, ale tylko przez 5 sekund a potem się rozłącza !!! :(
  PS. czy ktoś może wie co z tym zrobić ???

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona