Ważne

HP TouchPad podkręcony do 1.5GHz

Tuning, overclocking i podkręcanie to jedne z wielu nazw modyfikacji pozwalających na zwiększenie wydajności lub częstotliwości taktowania procesora wybranych urządzeń elektronicznych. Do tej pory były one domeną wyłącznie platformy Android i współpracujących z nią tabletów internetowych. Dziś do grona “dachówek”, które pochwalić się mogą mocą większą niż fabryczna dołączył Hewlett-Packard TouchPad. Za pomocą zmodyfikowanego oprogramowania jego serce może bić z częstotliwością aż 1.5GHz.

UberKernel, specjalnie przygotowane jądro dedykowane tabletowi TouchPad sprawia, że jego procesor Qualcomm Snapdragon zwiększa swoją moc z domyślnego 1.2GHz na 1.5GHz. Jest to ta sama częstotliwość, w którą wyposażony będzie jego następca, model TouchPad 4G.
Zmodyfikowane jądro wyposażono w specjalną funkcję bezpieczeństwa, która zapobiega poważnym uszkodzeniom podczas podkręcania procesora TouchPada.

Jeśli macie wolny wieczór (lub dwa) i wiecie, jak należy się zabrać do napełniania swojego TouchPada mocą rodem z sześciopaku napojów energetycznych, kliknijcie w link źródłowy i postępujcie zgodnie z poradnikiem. Nie zapominajcie jednak, że wszelkie zmiany naruszają warunki gwarancji i dokonujecie ich na własną odpowiedzialność. Powodzenia!

źródło

Komentarze

 • Zex

  Co tam podkręcanie (i to jeszcze sprzętu od HP?!), to cacko http://tech.wp.pl/kat,1009779,title,Komputer-wielkosci-karty-kredytowej-za-70-zl,wid,13651195,wiadomosc.html?ticaid=1cc67 jest lepsze niż sporo tabletów :) i w końcu doszło do jego produkcji :)

  • Wojtek

   Z 700 mhz procesorem ARM11 nie powiedziałbym że ten ‘komputerek’ jest lepszy niż sporo tabletów. No chyba że masz na myśli tanie chińskie tablety które faktycznie mają procesory porównywalnej prędkości.
   Gdyby ten komputerek został wyposażony w najnowszy procesor qualcomm’a albo TI i zachował rozmiary BeagleBord’a to byłby to fajny sprzęt do telewizora.
   A tak to fajna rzecz która poza przewidzianym zastosowaniem w szkolnictwie nic nie zmienia.

   • Zex

    A ja nie powiedziałem, tylko napisałem. Dla każdego coś dobrego :)
    Zmienia, bo tanio dostaję sprzęt z dobrym systemem. I właśnie do internetu w TV. Dodatkowo Beagle to około 120funtów i starsza technologia jeśli chodzi o multimedia. Koncept też inny.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona