Ważne

Asus Eee Pad Slider znów opóźniony

Asus Eee Pad Slider, niemniej interesujacy od swojego większego brata Transformera, miał pojawić się na rynku w maju. Niestety, tak się nie stało, a data wprowadzenia do sprzedaży przesuwała się o kolejne tygodnie. Dziś mamy smutną informację, ponieważ na brytyjskiej stronie Asusa na Facebooku opublikowano informację o kolejnym opóźnieniu tabletu.

Według niej urządzenie trafi na rynek dopiero jesienią, ponieważ producent nadal przeprowadza ankiety, aby lepiej poznać oczekiwania klientów. Brzmi to, jakby Asus nie był pewien nietypowego designu tabletu i zastanawiał się, czy jego wprowadzenie do sprzedaży ma sens. Nie wiem jak Wam, ale mnie Eee Pad Slider bardzo się podoba i chciałbym zobaczyć jego recenzję na łamach Tabletowo.
Asus chce znać opinię klientów? Pomożemy mu! Napiszcie w komentarzach, co Wam się najbardziej podoba w Sliderze i dlaczego chcielibyście go kupić, a może producent wysłucha!*

Asus Eee Pad Slider to nietypowy tablet wyposażony w 10.1-calowy pojemnościowy ekran dotykowy IPS o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli, wysuwaną fizyczną klawiaturę QWERTY, układ Nvidia Tegra 2, aparat cyfrowy 5 MP, kamerkę internetową 2MP oraz system operacyjny Android Honeycomb.

*Najciekawsze komentarze wyślemy Asusowi mailem! :)

źródło

Komentarze

 • Elektri

  Osobiście skurczył bym go do 7″
  10,1″ z fizyczną klawiaturą raczej nie różni się od netbooka….
  Zarówno waga, jak i wymiary fizyczne są zbliżone (nie porównywałem).
  Poza tym, o ile dobrze odczytuję komentarze, klawiatura wirtualna przy 10″ jest wystarczająca, podczas gdy przy siedmiu może być problem….
  (tego też nie sprawdzałem) :(

  Ale nie sądzę, żeby tej uwagi posłuchali :)

  • aaa

   Wirtualna jest OK do krótkich tekstów. Lepiej też się spisuje do angielskich niż polskich, bo polska niewygodna. Ta ze Slidera wygląda jednak na taką samą. Osobiście preferuję jednak pełną klawiaturę bluetooth albo na USB podpiąć (ale należę do osób piszących z szybkością maszynopistki :P).

 • KISS

  ja mam wątpliwości co do samej takiej kostrukcji – wydaje mi się, że korzystanie po rozsunięciu tej klawiatury będze dość niewygodne, (w łóżku, fotelu itp) a wynika to poprostu z tego, że praktycznie cały ciężar urządzenia znajduje się w “ekranie”

  pokazywaliście tutaj niedawno takie podobne Fujitsu ale tam wszystko cała elektonika i bateria były pod klawiaturą a ekran ekran odsuwany –
  taka konstrukcja wydaje się znacznie ciekawsza w przypadku ciężkch sliderów – tabletów

 • canion

  Skupić sie na transformerze, a reszte zabawek do kosza

  • aaa

   Albo zrobić Transformera tak, żeby miał możliwość podpięcia takiej sliderowej klawiatury (ale wtedy pewnie musiałby tył tabletu być z dziurami na mocowanie).

 • A ja bym chciał takiego transformera do którego dałoby się jeszcze zadokować telefon. Czyli telefon do tabletu a tablet do klawiatury.
  Byłoby też miło gdyby i tablet i telefon mogły działać niezależnie od siebie natomiast po podłączeniu synchronizowały by dane.

  Slider jak dla mnie to będzie niewypał. Faktycznie na zdjęciu wygląda tak jakby miał się przewrócić pod ciężarem ekranu. Design też taki nijaki.

 • Artur
 • 2marekm

  Opóźniony !!!!. Dziwne było by jak w temacie tabletów coś nie jest opóźnione :)

 • canion

  toż o z punktu widzenia marketingu już zabytek. tak przeciągali premerę że pewnie skończy sie na concept . i słusznie.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona