Ważne

Jailbreak dla iPada 2 już możliwy

Strona JailbreakMe.com, najłatwiejszy sposób na złamanie systemu naszego urządzenia pracującego pod kontrolą systemu iOS, znów działa i pozwala na jailbreak iPada 2.

Po kilku miesiącach nieobecności, JailbreakMe.com 3.0 powraca zaktualizowane i kompatybilne nie tylko z iPhone’ami, iPodami touch i iPadami, lecz także iPadami 2 działającymi na systemie iOS w wersji 4.3.3. Procedura łamania oprogramowania jest bardzo prosta – wystarczy wejść w przeglądarkę tabletu, w pasku adresu wpisać www.JailbreakMe.com, dotknąć przycisku FREE znajdującego się pod dużą ikoną Cydii, a następnie INSTALL. Po dwóch, trzech minutach urządzenie będzie działało z odblokowanymi ograniczeniami i pozwoli na dostęp do sklepu Cydia Store oferującego setki usprawnień i nowych funkcji.

Oto lista urządzeń kompatybilnych z hackiem na stronie JailbreakMe.com:

 • iPad 1: 4.3 do 4.3.3
 • iPad 2: 4.3.3
 • iPhone3GS: 4.3 do 4.3.3
 • iPhone4: 4.3 do 4.3.3
 • iPod touch 3G: 4.3, 4.3.2, 4.3.3
 • iPod touch 4G: 4.3 do 4.3.3

UWAGA: JailbreakMe.com nie umożliwia złamania systemu iOS 5 beta!

źródło

Komentarze

 • O ile sam mam jailbreakowany iPhone, o tyle dziura w czytniku PDF mnie martwi.

  Bug w aplikacji do czytania PDFów oznacza bowiem nie tylko łatwy jailbreak, ale także równie łatwą infekcję malware-m. Dopóki Apple nie opublikuje łatki, trzeba uważać na nieznane strony i PDFy z nieznanego źródła.

  Zagrożenie jest bardziej realne, niż się wydaje. Nie wierzycie? Dla przykładu, niezałatany Windows XP podłączony do internetu może zostać zainfekowany bez żadnej akcji ze strony użytkownika – wystarczy, że odbierze spreparowany pakiet TCP wysłany losowo przez inny zainfekowany komputer.

  • Zgadzam się, ale iOS jest systemem zamkniętym na który nie ma wirusów. W jaki sposób mogą one zaszkodzić urządzeniu? Jeśli użytkownik nie ma dostępu do systemu plików, programy zewnętrzne tym bardziej.

   • Jarku, zgadzam się, że programy z Appstore są uruchamiane z prawami użytkownika i są zamknięte w “piaskownicy”, ale mówimy o hipotetycznym programie uruchamianym na prawach roota, podobnie jak jailbreak comexa. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby ten sam exploit, który jest wykorzystywany do jailbreakowania urządzenia ktoś wykorzystał do napisania wirusa.

    Taki program mógłby wykradać kontakty, treść poczty, hasła do niej itp. iPadów i iPhonów jest na świecie całkiem sporo, a nie każdy użytkownik aktualizuje oprogramowanie na swojej iZabawce. Moim zdaniem bardzo łakomy kawałek tortu dla “hakerów”.

    Dlatego podoba mi się inicjatywa comexa, który oferuje łatkę na znalezioną słabość.

 • Maciej Rojek

  Dlatego także proponują po JB zainstalowanie z cydii “PDF Patcher 2” by usunąć problem ;)

 • Lost

  Comex zawstydził Apple podwójnie. Najpierw umożliwiając bajecznje prosty JB najnowszej wersji iOS, a potem udostępniając łatkę zabezpieczającą nasze urządzenia przed wrażliwością na złośliwe pdfy. Do czasu wydania iOS 4.3.4 warto tę łatkę zainstalować z cydii, jeśli ktoś chce mkeć spokojne sumienie. Testowałem sobie wczoraj iPada po JB i mam mieszane uczucia. Z jednej strony są ciekawe możliwości rozszerzenia funkcjonalności , jak choćby opcja wysyłania/odbierania smsów, dodanie ciekawych gestów czy modyfikacja wyglądu. Jednak te wszystkie dodatki wydają mi się być mocno niedopracowane w stosunku do oryginalnego softu systemowego od Apple, brakuje im dbałości o szczegóły. Dodatkowo za te ciekawsze trzeba słono zapłacić (np. 9,99 $ za wifi sync). Frash niestety nie działa na nowszym sofcie, a samych skórek dostosowanych do iPada jest niewiele. Przez 12 godzin zdążyłem tylko musnąć powierzchnię tamatu JB na iPada, ale nawet po tym wiem już, że nie jest to rozwiązanie dla mnie. Osobiście wolę poczekać, aż samo Apple wprowadzi pożądane funkcje do iOS, bo wiem, że zrobi to w najlepszy możliwy sposób.

  • ghostcat

   Wielu ludzi (w tym i ja) robi JB właściwie TYLKO i wyłącznie dla iFile. (no i może jeszcze SBSettings) Dostęp do systemu plików, możliwość podłączenia pendriva, czy w niektórych przypadkach dysku zewnętrznego, swobodne manipulowanie WSZYSTKIMI plikami na ipadzie (edycja, kopiuj, wklej, przenieś, tworzenie folderów, otwórz za pomocą, obsługa archiwów……………….) to wszystko powinno być oczywiście w oryginalnej wersji iOS, ale coż. Dobrze, że jest choć iFile.

   • Zgadza się. Sama możliwość zatelnetowania się do systemu jest warta JB. Aczkolwiek to opcja dla 0,01% userow. Pozostali nie zrozumieją o co biega. Na razie nie działa system plików msdos a więc m.in. Camera connection kit, a wiec pendrive-y. No chyba ze ktoś go zaformatuje pod HFS. To temat dla 0,00001% userow. Jutro Comex udostępnia patch.

    • Ale, ale! Fajna rzecz: można odpalić telefon na dachówce! Jest przepis w necie, w FaceTime pojawia się klawiaturka telefonu. Zrobiłem to, można wysyłać komendy serwisowe np. przez *101#. Dzwonić nie potrafię.

 • Trawis17

  Sluchajcie chce zrobić jailbreaka ale mam pytanie co z gwarancja i czy jak wyjdzie ios5 to bede mógł zainstalować. No i czy iPad sie nie zniszczy. Bede go mógł dalej pod iTunesem trzymać? I korzystać z appsotre?

  • Na wszystkie pytania opowiiedź brzmi tak. Jailbreak narusza warunki gwarancji, ale aby ją odzyskać wystarczy użyć funkcji Przywróć w iTunes. Wcześniej należy pamiętać o zrobieniu kopii zapasowej, aby było z czego przywracam (domyślnie kopia zapasowa wykonywana jest automatycznie przy każdej synchronizacji).

 • Trawis17

  Czyli iOS 5 zadziała. Dzięki za odp, zrobię backup. Ale sprzęt sie nie rozsypie? Nie jest do zajechania.?

 • Trawis17

  Dobra zrobiłem zobaczyłem i fajnie , ale jednak to nie dla mnie. Teraz może ktoś mi powie jak odinstalowac cydie. Wiem ze mogę zrobić Odtworz w iTunes ale nie chce stracić save do cut the rope i smurfy

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona