GT70: tablet czy 7-calowy smartfon?

Po serii ciekawych tabletów zaprezentowanych podczas tegorocznych targów Computex zaczęliśmy mieć nadzieję, że rynkowi w końcu udało się otrząsnąć z zalewu chińskich urządzeń, których nieatrakcyjna specyfikacja odtrącała nawet najbardziej zdesperowanych klientów.

Model GT70 jest dowodem na to, że się pomyliliśmy. To 7-calowe urządzenie ma aspiracje, by być zarówno tabletem, jak i smartfonem. System operacyjny Android, ekran o rozdzielczości 800 x 480 pikseli, procesor Qualcomm 7227 600MHz, aparat cyfrowy 2Mpx, 3G oraz czytnik kart pamięci microSD to cechy przemawiające za tabletowym charakterem GT70, natomiast możliwość nawiązywania połączeń i wysyłania SMSów za pomocą sieci WCDMA i 3G czynią zeń smartfon.

Patrząc obiektywnie na wcześniej wspomnianą specyfikację można dojść do wniosku, że z powodu mocnej konkurencji GT70 nie odniesie sukcesu zarówno na polu tabletów, jak i smartfonów. Niestety, jak do tej pory nie wiemy nic na temat ceny i dostępności urządzenia.

źródło

Komentarze

  • Maciek

    Fakt, wiemy mało ale czekamy uważnie.

  • Marcin “Azawakh” Wojciechowski

    Urządzanie w sumie ciekawe ale procesor słabiutki przez co raczej nie zyska mojego zainteresowania. Dla mnie minimum dla tabletu to 1 GHz.

  • bngkjmn

    Kurcze tobie wszystko wojciechowski nie pasuje. A za darmo bys wzial czy laska?

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona