Ważne

Na tablecie Apple zaświeciło słońce, czyli GG na iPada w końcu dostępne

Od dzisiaj dostępna jest mobilna wersja komunikatora Gadu-Gadu na tablet iPad. Już w kilka godzin po wydaniu, znalazła się ona na 1. miejscu rankingu najpopularniejszych, bezpłatnych aplikacji na iPada w AppStore w kategorii „Social networking”.

Mobilne Gadu-Gadu na iPada pozwala na korzystanie z tych samych funkcji komunikatora, które były dotychczas dostępne w GG na iPhona oraz wprowadza kilka nowych, ciekawych cech. Są to:
– możliwość korzystania z funkcji kopiuj/wklej w oknie rozmowy,
– obsługa emotikon,
– obsługa trybu “Tylko dla znajomych”,
– obsługa ignorowanych kontaktów (możliwość blokowania i odblokowywania kontaktów),
– usuwanie archiwum rozmów,
– wprowadzono wygodną możliwość dostosowywania komunikatora z poziomu ustawień systemowych tabletu (m.in. powiadomienia Push, dźwięki, wibracje).

Posiada także następujące właściwości:
– klikalne linki,
– zamykanie rozmów z wykorzystaniem gestów typowych dla iPada (tzw. multitouch),
– dodawanie/edycja/usuwanie kontaktów,
– historia rozmów,
– wyszukiwanie na liście kontaktów i w katalogu publicznym
obsługa „Push Notifications” – powiadomienia,
– synchronizacja listy kontaktów (zmiany wprowadzone na liście kontaktów zostają zachowane również w wersji instalacyjnej, desktopowej GG),
– obsługa multilogowania – (można być jednocześnie zalogowanym na tym samym numerze GG zarówno na tablecie iPad (lub iPhone lub innej wersji mobilnej) i na wersji instalacyjnej desktopowej,
– wyświetlanie awatarów znajomych na liście kontaktów.

GG na iPada możecie pobrać stąd. Komunikator jest darmowy, ale trzeba pamiętać, że słowo to nie dotyczy transferu danych, którego sposób rozliczania zależy od sieci komórkowej.

Wraz z wydaniem Mobilnego Gadu-Gadu na iPada ukazała się aktualizacja wersji GG na smartfon iPhone (najnowsza wersja Gadu-Gadu dla iPhone: 2.3.0). Posiada one te same funkcjonalności, co wersja GG dla iPada.

źródło: Gadu-Gadu

Komentarze

 • Porter

  Na Androida 3 mogli by zrobić :-))

  • termiczny

   dokładnie!póki co zostaje Palringo i Vcommunicator.

  • Na Androida jest i jest jedną z popularniejszych ostatnio darmowych aplikacji w Markecie ;-) https://market.android.com/details?id=pl.gadugadu&feature=top-free
   Nie działa jednak na tabletach (na 100% tych z WiFi, nie wiem czy działa na tych z 3G, ale z tego co widziałem w opisie pozwoleń GG wymaga pozwolenia na wybieranie numerów telefonicznych, a to może implikować wymóg posiadania funkcji telefonu ;-))

 • Porter

  No tak ale Palringo chyba nie jest zoptymalizowane pod tablet?

 • GG nie przestaje mnie zadziwiać.
  Najpierw chcieli aby im płacić za GG na iPhone’a (chyba tylko desperaci dali się na to naciągnąć), teraz wydali GG na iPada (w zasadzie fajnie ale zysków z tego nie będzie, chwyt marketingowy też średni), a GG na Maku doczekam się najwyraźniej dopiero jak Apple połączy OSXa z iOSem :D

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona