Tablety Kiano - co to takiego? - Tabletowo.pl

Tablety Kiano – co to takiego?

Kiano to dowód na to, że tablety nie są ekskluzywnymi gadżetami przeznaczonymi tylko dla najbogatszych użytkowników. Marka starała się dostosować swoje produkty do charakteru polskiego rynku łącząc technologię i design z osiągalnym dla każdego użytkownika przedziałem cenowym. Czy jej się to udało?

Pod polską marką Kiano kryją się cztery modele tabletów. Ze względu na zastosowaną technologię, a także możliwości techniczne tablety zostały podzielone na dwie grupy produktowe: Blade oraz Zip. Przy projektowaniu każdego z modeli producent wyszedł z założenia, że użytkownicy tabletów chcą w komforcie przeglądać sieć, odbierać pocztę, czytać e-booki czy oglądać filmy. Marka Kiano oferuje te wszystkie funkcjonalności w bardzo konkurencyjnej cenie.

Tablety można będzie kupić w sieciach Media Markt, Saturn i RTV EURO AGD. Wszystkie urządzenia posiadają 24 miesięczną gwarancję w systemie door to door. Poniżej krótka charakterystyka każdego z nich.

Tabletowo.pl Tablety Kiano - co to takiego? Nowości

*powyższą grafikę można oczywiście powiększyć – wystarczy na nią kliknąć

Zacznę od najtańszego tabletuKiano Zip Young, kosztującego 549 złotych. Urządzenie zostało wyposażone w ekran oporowy o przekątnej 7″ i rozdzielczości 800 x 480 pikseli (16:9), a jego jednostką centralną jest procesor VIA 8650 o taktowaniu 800 MHz. Do dyspozycji użytkownika została oddana kamerka 2 Mpix, 4GB pamięci wewnętrznej, 256MB DDR2 oraz bateria o pojemności 3400 mAh. Całość pracuje w oparciu o Androida 2.2.

Tabletowo.pl Tablety Kiano - co to takiego? Nowości

Kolejny model to Kiano Zip City, który został wyceniony na 699 złotych. Czym różni się od poprzednika, a co za tym idzie – za co dopłacamy 150 złotych? No i tu jest nieco dziwna sytuacja. Co prawda za te pieniądze otrzymujemy lepszy procesor – RK2818 o częstotliwości taktowania 1GHz, ale za to starszą wersję systemu – Android 2.1. Pozostałe dane techniczne są identyczne.

Tabletowo.pl Tablety Kiano - co to takiego? Nowości

Przechodzimy do nieco wyższej półki cenowej – model Kiano Blade Core. Ten z kolei kosztuje 899 złotych. Co otrzymujemy w tej cenie? Przede wszystkim 7-calowy ekran pojemnościowy o rozdzielczości takiej samej, jak poprzednie tablety – 800 x 480 pikseli, ale za to jeszcze szybszy procesor – Telechips TCC8803 o zegarze 1,2GHz, więcej pamięci DDR2 RAM – 512MB, lepszy aparat – 2 Mpix, nowszą wersję systemu – Android 2.3, nieco lepszą baterię – 3600 mAh oraz wyjście HDMI.

Tabletowo.pl Tablety Kiano - co to takiego? Nowości

Jako ostatni: Kiano Blade Pro – koszt tabletu to 1099 złotych. W tej cenie otrzymujemy procesor Samsung S5PV210 o taktowaniu 1GHz oraz system Android 2.2. Pozostałe parametry są takie same jak w modelu Blade Core.

Tabletowo.pl Tablety Kiano - co to takiego? Nowości

Wszystkie tablety Kiano posiadają sloty kart microSD, obsługują zewnętrzne adaptery 3G oraz mogą się pochwalić WiFi, g-sensorem i obsługą Flash 10.1. Natomiast modele z linii Blade są oferowane w stylowej, metalowej obudowie, odpornej na upadki i wstrząsy.

źródło: Kiano

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona