Ważne

Nvidia Tegra 3 będzie oferowała lepszy czas pracy na baterii niż poprzedniczka?

Technologia idzie do przodu tak szybko, że zdążyliśmy się przyzwyczaić do obecności dwurdzeniowych procesorów w tabletach. Nadchodzi czas układów wyposażonych w cztery rdzenie – oferujących niezwykłą wydajność i osiągi. Niestety, zwykle jest tak, że czas pracy na baterii jest odwrotnie proporcjonalny do wzrostu możliwości podzespołów w które wyposażone jest dane urządzenie. Mieliśmy okazję zobaczyć czterordzeniową Nvidię Tegrę 3 w akcji, jednak jak będzie z wydajnością akumulatora tabletów weń wyposażonych? Wygląda na to, że bardzo dobrze.

Cytowane na portalu Fudzilla źródła donoszą, że Tegra 3, znana także pod nazwą “Kal-el”, będzie oferowała taki sam lub lepszy czas pracy na baterii niż jej poprzedniczka, popularna dwurdzeniowa Tegra 2 o częstotliwości taktowania zegara 1GHz.

Jeśli wierzyć plotkom, Motorola Xoom 2 będzie wyposażona w czterordzeniowy SoC Nvidia Tegra 3. Możliwości tego komponentu są naprawdę imponujące, ponieważ oferuje on maksymalne taktowanie zegara wymierzone na 1.5GHz, 12-rdzeniowy układ graficzny zapewniający 5-krotnie lepsze osiągi 3D oraz wyjście wideo w rozdzielczości 2560 x 1600 pikseli.

Poniższy film przedstawia Tegrę 3 w akcji. Wiemy już, że bardzo się ona Wam (i nam) podoba, jednak zastanawiające jest, na jak długi czas zabawy pozwoli? Macie jakieś przypuszczenia?

źródło

Komentarze

 • pseudo

  to nie długo doczekamy się transformera 2 z 20 godzinnym czasem na baterii!!!!!!:)

 • prorok

  pjur madness ;)

 • empe

  wyjscie wideo o rozdzielczosci 2560×1600 tia, niech chociaz te 720p z transformera dziala, bo poki co jest problem na np. telewizorach panasonica.

  Najwieksza nadzieja z grafice, bo slaba juz tegra 2 dostaje straszne baty od SGX543 z ipada2.

  Tegra2 miala byc rewolucja, a jak juz urzadzenia tym ukladalem pojawily sie w koncu na rynku to pozostał imho spory niesmak.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona