Ważne

SmartQ 10: ARM Cortex A-9, Mali-400 GPU i Android 2.2

SmartQ, chiński producent elektroniki użytkowej, zaprezentował dziś swoje najnowsze urządzenie – 10. Tablet ten wyposażono w 9.7-calowy pojemnościowy ekran dotykowy o rozdzielczości 1024 x 768 pikseli, procesor ARM Cortex A-9, układu graficznego ARM Mali-400, 512MB pamięci operacyjnej RAM, system operacyjny Android 2.2 Froyo, żyroskop, czujnik natężenia światła, GPS, 3G, Wi-Fi oraz Bluetooth.

SmartQ 10 jest pierwszym tabletem z ekranem wykonanym w technologii piezoelektrycznej. Za tą trudną do zapamiętania nazwą kryje sobie nic innego, jak dobrze nam znana funkcja wielodotyku z rozszerzoną funkcjonalnością. Wyświetlacz wyposażony w tę technologię pozwala na jednoczesny dotyk w 10 miejscach nie tylko palcami, ale także rysikami (także tych starszych, bez imitujących fakturę ludzkiej skóry gąbeczek).

Jak dotąd nie mamy żadnych informacji o cenie SmartQ 10. Jednak biorąc pod uwagę obecność procesora Cortex A-9 stosowanego zwykle w budżetowych tabletach – będzie tanio. Dziennikarze z serwisu NetbookNews szacują, że koszt urządzenia nie będzie wyższy, niż 200-225$.

Komentarze

 • Arek

  No dla mnie Froyo na czymś takim to porażka. Na telefonie sprzed trzech lat, Htc HD2 mam Gingerbreada. Właściwie natywny dualboot z Windows Mobile ;) .

  Dlaczego ludzie się tak boją tego HC ;/ ?

  • Podejrzewam, że problem tkwi w Google. Eric Schmidt starannie wybiera urządzenia, na których znajdzie się “plasterek miodu”. Widocznie wymagania są bardzo wyśrubowane i nie każdemu się udaje im sprostać.

  • aaa

   Nie dostali kodu źródłowego HC, więc jak mają go użyć?

 • agn

  szczerze powiedziawszy, za 600 zł to bym kupil, chocby dla zabawy.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona