Gorzkie rozczarowanie osiągami tabletów z Intel Oak Trail i Androidem Honeycomb - Tabletowo.pl
Ważne

Gorzkie rozczarowanie osiągami tabletów z Intel Oak Trail i Androidem Honeycomb

Tabletowo.pl Gorzkie rozczarowanie osiągami tabletów z Intel Oak Trail i Androidem Honeycomb Nowości

Podczas tegorocznych targów Computex w Taipei, Intel zaprezentował ponad 10 urządzeń wyposażonych w procesor Oak Trail i system Android. Niestety, według dziennikarzy, którzy mieli z nimi styczność, połączeniu temu daleko do doskonałości i płynności, jaką spotkać możemy w tabletach, których sercem jest układ ARM (Tegra 2, Tegra 3).

Wczoraj holenderski portal Tweakers przeprowadził kilka bardzo miarodajnych testów wydajnościowych tabletu Compal z procesorem Oak Trail 1,5GHz i Androidem Honeycomb.

Ich wyniki okazały się bardzo rozczarowujące.

Nazwa i opis testuTablet z procesorem Intel Oak TrailTablet z procesorem ARM nVidia Tegra 2
CaffeineMark 3
(test oprogramowania Java)
15627194
Quadrant
(test CPU, I/O i grafiki 3D)
19782107
Linpack
(test mocy obliczeniowej)
9.4MFLOPS42.2MFLOPS
SunSpider
(test przeglądarki)
1500ms1888ms

Bardzo często zdarza się, że benchmarki nie odzwierciedlają rzeczywistej prędkości działania i wydajności testowanego urządzenia. Niestety, nie w tym przypadku. Specjaliści z Tweakers twierdzą, że podczas zwykłego użytkowania tablet z procesorem Oak Trail i Androidem Honeycomb był bardzo powolny, aplikacje uruchamiały się długo, a urządzenie szybko się nagrzewało.

Jednak nie wszystko stracone – Intel potwierdził, że pracuje nad w pełni zoptymalizowaną wersją systemu Android Honeycomb, x86, dedykowaną swoim procesorom. Pozostaje tylko czekać i mieć nadzieję, że tak słabe i wadliwe urządzenia nie trafią na rynek.

źródło
źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona