Ważne

ViewPad 10h – ViewSonic też potrafi!

Firma ViewSonic kojarzy się głównie z tabletami o niezbyt dobrych parametrach technicznych, a co za tym idzie – z w miarę niską ceną. Ostatnio jednak wszystko wskazuje na to, że chce trafić do serc bardziej wymagających użytkowników. Tak przynajmniej można wnioskować po prezentacji 7-calowego ViewPad 7x z Honeycomb na pokładzie oraz najnowszego – tabletu ViewPad 10h – również z plasterkiem miodu.

Zaprezentowany na Computex 2011 tablet ViewSonic jest pierwszym urządzeniem tego producenta, łączącym w sobie ekran o przekątnej 10″ i najnowszą wersję googlowskiego systemu operacyjnego – Androida Honeycomb. Żeby tego było mało, ku mojemu pozytywnemu zaskoczeniu, firma zdecydowała się na zastosowanie wyświetlacza IPS, oferującego świetne kąty widzenia i odwzorowanie kolorów.

Sercem ViewPad 10h jest dwurdzeniowa Tegra 2 o częstotliwości taktowania 1GHz, natomiast na jego pokładzie znajdziemy aparat o rozdzielczości 5 Mpix, kamerkę 1,3 Mpix, WiFi, microUSB, microHDMI oraz baterię o pojemności 6000mAh, mającą oferować do ośmiu godzin pracy. Rozdzielczość ekranu nie jest znana, jednak spodziewam się 1024 x 600 bądź 1280 x 800 pikseli.

Nie wiem jak Wy, ale ja jestem naprawdę pod sporym wrażeniem ostatnich poczynań ViewSonic. Parametry techniczne modelu ViewPad 10h nie odbiegają od urządzeń pozostałych producentów, dzięki czemu będzie mógł spokojnie z nimi rywalizować. Oczywiście pozostaje jeszcze jakość wykonania (która, patrząc na zdjęcia, pozostawia wiele do życzenia) i cena – ale o nią raczej byłabym spokojna.

Ale cóż, na rynkowy debiut tabletu przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Wprowadzenie ViewPad 10h do sprzedaży przewidziane jest dopiero na październik.

źródło, źródło

Komentarze

 • Villain

  Na pierwszy rzut oka trochę tandetnie wygląda ;) Błyszczący plastik obudowy… Ale gumowany tył to zawsze dobre rozwiązanie, przynajmniej ja je lubię :)

  • agn

   w dloni bedzie sie dobrze trzymac, natomiast wygląda wyjątkowo tandetnie.

   • Na drugim zdjęciu nie wiadomo co gorzej wygląda – palec człowieka czy klapka tabletu :D .

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona