Środy z AppStore: Azkend HD - Tabletowo.pl

Środy z AppStore: Azkend HD

Tabletowo.pl Środy z AppStore: Azkend HD Aplikacje Apple

W dobie trójwymiarowych gier o zapierającej dech w piersiach grafice i niezwykłych efektach, może się wydawać, że era prostych arkadowych gier wymagających refleksu, szybkiego myślenia i zręczności dobiegła końca. Nic bardziej mylnego. Gra Azkend HD jest doskonałym przykładem na to, jak, dzięki maksymalnemu dopieszczeniu i dbałości o najmniejszy szczegół, przywrócić do życia niemal wymarły gatunek gier match-three.

Gra: Azkend HD
Uniwersalna: Nie
Autor: 10tons Ltd
Cena: 4.99$
Link: klik

—————

W AppStore znajdziemy setki tysięcy aplikacji. To prawda, że 75% z nich nie jest warte nawet rzucenia okiem, ale pozostałe 25% zawiera istne perełki i programy, które swoją wyjątkowością wynagradzają żmudne przekopywanie się przez dziesiątki aplikacji niewartych uwagi.
Perłą, która błyszczy na tle innych gier, jest Azkend HD – niezwykle dopracowana gra match-three do której mam osobisty sentyment, ponieważ była pierwszą aplikacją, jaką zakupiłem na swoim iPadzie.

Interfejs

Już pierwszy rzut oka na ekran powitalny i interfejs Azkend HD pozwala wysnuć wniosek, iż jest to jedna z najbardziej dopracowanych aplikacji w AppStore. Piękne, malowane ręcznie tła, prosty, lecz intuicyjny interfejs oraz szczegółowe grafiki poszczególnych płytek na planszy, to tylko jedne z cech gry Azkend HD.

Malowane ręcznie tła naprawdę robią wrażenie i pomagają wczuć w orientalny charakter gry. Przedstawiają monumentalne chińskie pagody, mury, fortyfikacje, a także górskie krajobrazy.

Interfejs gry jest bardzo prosty, ale intuicyjny i dopracowany. W głównym menu znajdziemy tylko trzy opcje: Instructions, Play oraz More…. Pierwsza z nich zawiera instrukcje i wskazówki, które przydadzą nam się podczas rozgrywki. Podpowiadają, jak zbudować największą kombinację oraz jak wykorzystywać zalety takiego, a nie innego układu płytek.
Opcja More… pozwala zapoznać się z innymi aplikacjami twórców (również godnymi polecenia).

Rozgrywka

Najważniejszy przycisk w menu głównym, Play, prowadzi do wyboru trybu gry. Są dwa: Aventure (Przygoda) oraz Survival (Sztuka przetrwania). Przygoda polega na wcieleniu się w rolę archeologa, który zupełnie przypadkiem odkrył magię starożytnych chińskich budowli. Jego zadaniem jest podróżowanie od świątyni do świątyni w celu uwolnienia się od klątwy i przetrwania. Aby to zrobić, archeolog musi łączyć ze sobą kamienne płytki oznaczone różnymi symbolami. Brzmi prosto i nieatrakcyjnie? Wręcz przeciwnie – Azkend HD bardzo wciąga!

Drugi tryb gry, Survival, to seria wyzwań amuletów. Te mają specjalne właściwości, które, jeśli odpowiednio dobrane, mogą bardzo pomóc w ukończeniu poziomu. Zadaniem gracza jest zdobycie gwiazdek, które pojawiają się na planszy po aktywacji wszystkich płytek (wtedy przyjmują one niebieski kolor).

Rozgrywka Azkend HD jest bajecznie prosta – aby łączyć ze sobą płytki z tymi samymi symbolami musimy przesuwać po nich palcem. Im więcej płytek połączonych, tym większa kombinacja. Przekłada się ona później na ilość końcowych punktów oraz prędkość, z jaką ukończymy dany poziom. Ta ma znaczenie, ponieważ jeżeli ukończymy planszę, a licznik znajdujący się w prawym dolnym rogu ekranu wypełni się czerwonym kolorem w więcej, niż 50%, nie otrzymamy gwiazdki.

Podczas gry zdobywamy wcześniej wspomniane amulety, których specjalne właściwości pomogą nam w ekspresowej eksterminacji płytek. Ciekawymi i interesującymi przerywnikami w jednostajnym łączeniu ze sobą płytek, są tak zwane wizje, czyli momenty, w których główny bohater przypomina sobie fragmenty swoich snów. Zadaniem gracza jest wskazywanie lokalizacji małych fragmentów obrazu znajdujących się w lewym dolnym rogu na jego dużym odpowiedniku. Tryb ten nieco przypomina puzzle, ale jest nieco trudniejszy. 7 poprawnie wskazanych fragmentów daje nam dodatkowe 7 sekund czasu w następnym poziomie.

Werdykt Sędziego

Zakochałem się w Azkend HD, ponieważ jest to niezwykle dopracowana gra. Zarówno grafika, jak i muzyka stoją na bardzo wysokim poziomie, a prosty i wręcz naturalny gameplay sprawia, że wracałem do Azkend nieraz. Z czystym sercem polecam tę aplikację każdemu, kto chce przekonać się jak wygląda gra w prawdziwym High Definition, również jakościowym.

Tabletowo.pl Środy z AppStore: Azkend HD Aplikacje Apple

Galeria

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona