Ważne

Qualcomm obiecuje 40 tabletów ze swoimi procesorami

O ile na rynku zaawansowanych telefonów komórkowych Qualcomm radzi sobie znakomicie, tak w tabletach internetowych dominują układy nVidii – obecnie Tegra 2, w drugiej połowie roku jeszcze mocniejsze chipy Kal-El (Tegra 3). Czy w takim wypadku warto wchodzić na rynek tabletów z dwurdzeniowymi jednostkami? Qualcomm uważa, że tak. Firma zaprezentowała na Computex 2011 tablet pracujący właśnie w oparciu o swój najnowszy układ Snapdragon dla urządzeń mobilnych.

Prototypowy tablet został wyprodukowany przez Quanta. Systemem operacyjnym, pod kontrolą którego pracuje, jest Android 3.0, a na jego pokładzie znalazło się miejsce dla ekranu o przekątnej 10″, którego jakość zbliżona jest do Super AMOLED (rozdzielczość nie została podana), 3G, wyjścia mini HDMI, portu microUSB oraz slotu kart microSD.

Co ciekawe, firma Qualcomm zapowiedziała, że już niebawem na rynku pojawi się aż czterdzieści różnych tabletów, których jednostką centralną będą dwurdzeniowe procesory Snapdragon.

Rynek tabletów z miesiąca na miesiąc rośnie. Kolejni producenci komponentów ogłaszają włączenie się do gry (warto przypomnieć o Intelu, który zapowiedział 36 tabletów ze swoimi procesorami) – a wyjdzie to na dobre nie tylko im (w duchu zdrowej rywalizacji), ale przede wszystkim nam, potencjalnym klientom. Więcej sprzętu oznacza dla nas nie tylko większy wybór, ale także wojnę cenową. Jeszcze trochę i naprawdę ciekawe tablety będziemy mogli kupować znacznie taniej, niż obecnie.

źródło

Komentarze

 • Swietlik

  Taki wysyp tych tabletów, że ciezko coś wybrać. Ja mam zamiar kupić jakiś dziesięciocalowy tablet, jako uzupelnienie do komputera domowego. Aktualnie mam w domu laptopa, którego zabieram czasami na uczelnię. Ale laptop ma ten minus, że nie można go za bardzo sobie rozkręcić i zmienić jakichś podzespołów. I dlatego jak przyjdzie czas, mam zamiar zastąpić laptopa normalnym blaszakiem, a na uczelnię zabierać sobie nie prawie trzykilogramowego laptopa, który chodzi na baterii góra 2 godziny jak teraz, tylko 10-calowy tablet + ewentualnie małą klawiaturkę do niego. Tylko tyle ich się pojawia, że naprawdę trzeba się 100 lat zastanawiać, by coś wybrać :/

 • Squmen

  “Rynek tabletów z miesiąca na miesiąc rośnie” właśnie, właśnie na razie tylko mówimy i piszemy o tych wszystkich cacuszkach. Zapowiedzi ciąg dalszy z targów Computex. Po ostatnich dużych targach też mieliśmy duży zastrzyk adrenaliny od naszych redaktorów (ukłony) w postaci zapowiedzi nowych tabletów. Puki co my klienci nie możemy nacieszyć się tymi nowościami, zostaje nam nadal czekanie oczywiście jeśli tak jak ja czeka sie na porządną maszynkę z andkiem. Powoli mnie to zaczyna irytować bo forum fajnie się rozwija i dużo jest ciekawych informacji oraz komentarzy ale w końcu chciałbym kupić tablet i móc pisać o jego zaletach (oby tylko) Mam nadzieje że teraz pójdzie już tylko z górki i najlepsze przed nami

 • agn

  40 tabów? nie dziwie się biorąc pod uwage ze qualcomm zaczyna fest dawac do pieca

  http://webbite.pl/index.php/2011/02/4-rdzeniowe-procesory-o-mocy-2-5-ghz-dla-mobilnych-urzadzen-juz-za-rok/

  • Co Ty tak ciągle reklamujesz webbite? ;-)

   • agn

    oj tylko dwa razy:P pozatym podpieram swoją opinie bo bez linku zdanie by nie mialo sensu:P

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona