Qualcomm obiecuje 40 tabletów ze swoimi procesorami - Tabletowo.pl

Qualcomm obiecuje 40 tabletów ze swoimi procesorami

Tabletowo.pl Qualcomm obiecuje 40 tabletów ze swoimi procesorami Nowości

O ile na rynku zaawansowanych telefonów komórkowych Qualcomm radzi sobie znakomicie, tak w tabletach internetowych dominują układy nVidii – obecnie Tegra 2, w drugiej połowie roku jeszcze mocniejsze chipy Kal-El (Tegra 3). Czy w takim wypadku warto wchodzić na rynek tabletów z dwurdzeniowymi jednostkami? Qualcomm uważa, że tak. Firma zaprezentowała na Computex 2011 tablet pracujący właśnie w oparciu o swój najnowszy układ Snapdragon dla urządzeń mobilnych.

Prototypowy tablet został wyprodukowany przez Quanta. Systemem operacyjnym, pod kontrolą którego pracuje, jest Android 3.0, a na jego pokładzie znalazło się miejsce dla ekranu o przekątnej 10″, którego jakość zbliżona jest do Super AMOLED (rozdzielczość nie została podana), 3G, wyjścia mini HDMI, portu microUSB oraz slotu kart microSD.

Co ciekawe, firma Qualcomm zapowiedziała, że już niebawem na rynku pojawi się aż czterdzieści różnych tabletów, których jednostką centralną będą dwurdzeniowe procesory Snapdragon.

Rynek tabletów z miesiąca na miesiąc rośnie. Kolejni producenci komponentów ogłaszają włączenie się do gry (warto przypomnieć o Intelu, który zapowiedział 36 tabletów ze swoimi procesorami) – a wyjdzie to na dobre nie tylko im (w duchu zdrowej rywalizacji), ale przede wszystkim nam, potencjalnym klientom. Więcej sprzętu oznacza dla nas nie tylko większy wybór, ale także wojnę cenową. Jeszcze trochę i naprawdę ciekawe tablety będziemy mogli kupować znacznie taniej, niż obecnie.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona