Nowy WeTab: 10.1-calowy ekran i system MeeGo

Dziennikarze z portalu NetbookNews mieli dziś okazję zobaczenia najnowszego tabletu WeTab. Marka ta wcześniej mogła poszczycić się mało popularnym modelem, który wyposażono w 11.6-calowy ekran dotykowy oraz dedykowany netbookom procesor Atom Pine Trail.

Zaktualizowana wersja urządzenia działa na podzespołach bardziej dostosowanych do tabletu – zamiast wcześniejszego Pine Trail, pod maską nowego WeTaba znajdziemy procesor Intel Oak Trail, który zbiera dobre opinie za bardzo dobrą wydajność i długi czas pracy na baterii. Zmieniono także wielkość ekranu – w miejsce wcześniejszego 11.6-calowego giganta, wstawiono bardziej kompaktową 10.1-calową matrycę o rozdzielczości 1024 x 600 pikseli.

Ogólna specyfikacja WeTaba nie jest znana, ale wnioskując po komentarzach dziennikarzy NetbookNews, można powiedzieć, że w tablecie znajdzie się również slot kart SIM, wyjście HDMI, złącze miniUSB, USB 2.0 oraz system MeeGo.

Nowy WeTab nie ma jeszcze nazwy i najprawdopodobniej nie będzie jej miał: został stworzony jako urządzenie OEM, czyli takie, które później zostanie odsprzedane innemu producentowi elektroniki i wprowadzone na rynek pod jego własną nazwą.

źródło

Komentarze

 • aTom

  Witam :) mam pytanie dotyczące systemu MeeGo. Mam problem, czy kupić albo tablet z Androidem, albo poczekać na coś fajnego z MeeGo. Chciałbym na tablecie mieć programy biurowe – jakiś edytor tekstu i arkusz kalkulacyjny. wiem, że pod Androida nie za bardzo są programy pozwalające edytować dokumenty i arkusze. Nie potrzebuję kombajnu typu Openoffice, ale chciałbym móc używać na tym tablecie jakichś programów o możliwościach zbliżonych do programów Abiword i Gnumeric, by móc np. napisać na tym jakiś tekst o nieskomplikowanym formatowaniu z przypisami, czy stworzyć jakiś nieskomplikowany arkusz. Czy w MeeGo znajdę takie oprogramowanie? Zależało by mi tezna jakimś programie do ebooków obsługującym format prc tak bym mógł kupować i korzystać z ebooków i slowników w tym formacie. Koniecznie musi być też coś do pdf’ów. Jeżeli chodzi o resztę, typu filmy, muzyka i inne takie, to takie rzeczy mnie nie interesują. Tylko ebooki, słowniki, arkusz, edytor tekstu. Co jest wtedy lapsze – Android czy MeeGo?

 • “wiem, że pod Androida nie za bardzo są programy pozwalające edytować dokumenty i arkusze.”
  No to jednak przysłowiowe “g” wiesz ;) .
  “Czy w MeeGo znajdę takie oprogramowanie?”
  Nie wiem jak w MeeGo, w Maemo Nokia wspierała Software i dawała wiele biurowych aplikacji na starcie.
  “Zależało by mi tezna jakimś programie do ebooków obsługującym format prc tak bym mógł kupować i korzystać z ebooków i slowników w tym formacie. ”
  No tutaj Andek ma setki aplikacji. Moon Readery, PDF Readery i takie tam.
  “Jeżeli chodzi o resztę, typu filmy, muzyka i inne takie, to takie rzeczy mnie nie interesują. ”
  MeeGo powinno oferować takie coś na starcie. Jak każdy Os w sumie.
  “Android czy MeeGo?”
  Oczywiście, że Android. A jako, że nie jesteś mega wymagający i pewne ograniczenia cię walą, bierz iPada jedynkę / dwójkę i zainwestuj kilkadziesiąt dolarków na solidny soft. Z pewnością będziesz zadowolony. A ja tam nie mam zamiaru słuchać kolejnego niezadowolonego klienta Androida, “bo zupa była za słona”.

  • MeeGo to w ogóle jakaś bajeczka, to się kupy nie trzyma, ani developerom przyjazne, ani wspierane jakoś. Na rynku tabletów w ogóle się nie liczy. Przynajmniej tabletów high-endowych.

   • agn

    heh to najpierw napisales chlopowi ze ma brac androida a dopiero potem sprawdziles ze meego to faktycznie to co o nim myślałeś? czy jak?

 • Daje mi wybór “A czy B”, no to chyba nie napiszę C xD . Jeżeli jednak ma to być tylko do dokumentów i nie wykorzysta nawet 5% potencjału tabletu – niech bierze iPada. To fajna zabawka z kupą solidnego softu. Staram się być obiektywny, nie każdemu przecież robocik pisany ;) .

  Nie mam tylko pojęcia, gdzie wyczytał, że MeeGo mogło by chociaż do pięt dorastać Androidowi. Przecież ten system niczym się od swojego poprzednika nie różni – wciąż brak softu, wsparcia i aktualizacji. Dla prawdziwych masochistów.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona