Ważne

iPad za mniej niż 200$? To możliwe! (update – więcej zdjęć i wideo!)

Tegoroczne targi Computex są rajem nie tylko dla nas, dziennikarzy i pasjonatów, ale także dla Was – Czytelników i klientów, którzy lubią znać wszystkie aktualne trendy na rynku. A w te obfitują stoiska poszczególnych producentów elektroniki, wiele nieznanych lub mało popularnych firm zaprezentowało urządzenia, które mają szansę na długo pozostać w naszej pamięci. Lub domu.

Dziś rano opowiedzieliśmy Wam o TransPhone, tańszej alternatywie dla rewolucyjnego Padfone’a, a teraz nadszedł czas na nietypowy dock wyprodukowany przez firmę ECS, znaną głównie z płyt głównych i komponentów komputerowych.

Na pierwszy rzut oka dock nie wyróżnia się niczym szczególnym: ma duży ekran dotykowy, najprawdopodobniej 10.1-calowy, aparat cyfrowy, czytnik kart pamięci, wyjście HDMI oraz dwa porty USB. Ot, zwykły tablet, którego połowa specyfikacji owiana jest tajemnicą. Widzieliśmy już coś takiego nieraz, prawda? Ale czy na pewno?

Unikalną cechą docka ECS jest możliwość podłączenia do niego telefonu iPhone. Niestety, prototyp do którego mieli dostęp dziennikarze serwisu SlashGear, nie był w pełni funkcjonalny i nie wiadomo, jak to niezwykle intrygujące połączenie działa w praktyce. Obecność dwóch portów USB, wyjścia HDMI, czytnika kart pamięci oraz dodatkowego oczka aparatu cyfrowego jest obca systemowi iOS, dlatego wątpię, aby zadokowany iPhone nadal pozostawał w normalnym trybie działania.
Podejrzewam, że do konfiguracji i płynnej współpracy pomiędzy smartfonem i dockiem wymagana będzie aplikacja ze sklepu AppStore lub, w najgorszym wypadku, Cydii.

Przedstawiciel ECS zapewnia, że dock nie będzie unikalnym akcesorium dedykowanym tylko iPhone’owi i w ofercie znajdą się urządzenia stworzone także dla odtwarzaczy iPod touch oraz smartfonów z systemem Android i Windows Phone. Teraz najciekawsze – wyżej opisany dock nie będzie kosztował więcej, niż 200$!

Pomimo wielu znaków zapytania, entuzjastycznie popieram ideę firmy ECS i w tej chwili zapisuję ją na listę obserwowanych. Musicie przyznać, że zaprezentowany dock daje niesamowite możliwości, uzupełnia wszystkie braki, które dostrzegacie w swoich iPhone’ach… i zamienia telefon w tablet za mniej niż 200$.

UPDATE – 01.06.2011 15:11

Serwis Engadget opublikował więcej zdjęć i wideo prezentujące wyżej opisane urządzenie. Z niewiadomego powodu jego producent został nazwany “ICS”, nie, jak wcześniej podawaliśmy, “ECS”. Początkowo sądziłem, że portal SlashGear, pierwotne źródło, popełnił błąd, ale zauważyłem, że oficjalna strona tajwańskiego producenta elektroniki również sygnowana jest logo ECS. Skąd więc ICS?

Engadget dodaje, że tablet z dockiem dla smartfonu pojawi się na rynku w pierwszym kwartale 2012 roku jako OEM, czyli urządzenie zaprojektowane przez jednego producenta, a sprzedawane i sygnowane logo innego.

źródło
źródło

Komentarze

 • Elektri

  Coś mi się wydaje, że za moment zobaczymy “wysyp” podobnych stacji dokujących…
  TransPhone, Padfone …
  Pytanie tylko czy będzie to szło w w kierunku osobnych urządzeń, czy w kierunku dock-ów, niemogących pracować samodzielnie….

 • Myślę, że idea to właśnie dock ale fajnie żeby było tam coś w stylu EFI W sumie już smartphony są na tyle szybkie, że można to połączyć.

 • Post został zaktualizowany o nowe informacje, zdjęcia i film!

 • KISS

  Apple nie popuści i nie dopuści (!!!) tego urządzenia na rynek – oskarżą ich o skopiowanie kształtu wnęki :P dopasowany do Ipfona bez ich zgody albo jeszcze coś innego wymyślą – nie ma szans by to weszło do produkcji i do sprzedaży np w USA czy Europie co najwyżej może się gdzieś w Chinach uchowa na czarnym rynku

  Apple nie po to wydaje miliony na reklame, marketng, i czarny PR by im ktoś się wcinał z takim dockiem i robił konkurencje dla Ipada

 • iPhone 4 i iPad 1 (iPad 2 notabene również) mają wyjście VGA, więc przynajmniej ta część zagadki jest rozwiązana. Ciekaw jestem natomiast, w jaki sposób przekazywane są do tak zadokowanego iPhona zdarzenia dotykowe…

  • m

   W środku siedzi krasnoludek. Patrzy gdzie naciskasz i naciska tak samo.
   Ponoć powoduje to problemy z multitouchem.

 • Marcin “Azawakh” Wojciechowski

  Pomysł świetny! Tylko czy coś nowego wiadomo w kwestii tego ciekawego urządzenia? Czy weszło ono do sprzedaży czy też zostało swego rodzaju ciekawostką z przd dwóch lat? Chętnie dla swojego Galaxy S3 czy Note2 kupiłbym taką ramkę i korzystał z niego jako pełnowymiarowego tabletu. Jestem jak najbardziej na tak za tego typu rozwiązaniami.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona