Ważne

Dyski SSD i iSSD o pojemności 128GB od SanDisk

SanDisk produkuje wszelkiego rodzaju elektronikę, która jest związana z pamięcią: od kart pamięci do telefonów i aparatów cyfrowych do dysków twardych. Jego najnowsze dzieła, U100 i i100, mogą okazać się prawdziwą rewelacją na rynku.

Pierwszy z nich, U100, wywodzi się z rodziny pełnowymiarowych dysków SSD i jest następcą 2.5-calowych modeli P4 o wielorakiej pojemności. U100 będzie dostępnych w wariantach pamięciowych, od 8GB do 256GB, a dane może odczytywać z prędkością 450MB/s i zapisywać z 350MB/s.

i100 to miniaturowy dysk dedykowany tabletom i ultracienkim notebookom. Jego pojemność to 128GB (czyli dwukrotnie większa od aktualnego maksimum), 64GB, 32GB lub 8GB. Urządzenie zapisuje dane z prędkością 160MB/s, a odczytuje z 450MB/s.

Wygląda na to, że iPad 3, podobnie jak reszta tabletów, może pojawić się w zupełnie nowym wariancie pojemnościowym – 128GB. Czy potrzebowalibyście aż tak dużo pamięci?

źródło

Komentarze

 • Edek

  “(czyli dwukrotnie większa od aktualnego maksimum), 64GB, 32GB lub 8GB.”

  Nawias zle wstawiony…

  a wracajac do tematu… jak bedzie w dobrej cenie to why not?

 • Tablet nie stanie się zamiennikiem dla Laptopa/PeCeta dopóki nie będzie oferował dużej przestrzeni pamięciowej, więc… 256GB będzie mnie w pełni zadowalało :D

  • agn

   no i te 128 juz by wystarczylo. 28 giga na jakies pierdoly typu gierki programy itp a 100 giga na filmy, muzykę, zdjęcia. mozna smialo jechac na wakacje z takim sprzetem ;D

   • w sumie co racja, to racja. na multimedia 100GB to aż świat :D

 • 128GB w tablecie to już przegięcie… mam 32 i w zupełności mi to wystarcza. Co innego utramobilne laptopy i netbooki – w tym segmencie taka pojemność jest wprost idealna.

  • kashiash

   Bill Gates kiedys powiedzial ze 640 MB wystarczy kazdemu użytkownikowi ;)

   mi 32 nie wystarcza. 128 byloby sympatycznie a 256 bardzo milusio

 • człowiek z Cro-Magnon

  ilość pamięci zużywana przez przeciętnego użytkownika komputera rośnie dwukrotnie co 2-3 lata. Tak więc logiczną drogą rozwoju tabletów jest podążanie tą ścieżką.

  Zapewnienia kogoś “że mu wystarcza 32GB” świadczą jedynie o krótkowzroczności ;-)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona