Co nas czeka w kolejnych tabletach, czyli o ekranach Pixel Qi i Toshiby

W ostatnich tygodniach sporo dowiadujemy się na temat nowych wyświetlaczy, które mogą znaleźć zastosowanie w interesujących nas tabletach internetowych. Pisaliśmy ostatnio o ekranie Samsunga o przekątnej 10,1″ i rozdzielczości 2560 x 1600 pikseli, składanym ekranie tego samego producenta i wyświetlaczach AH-IPS od LG. Przyszła pora na kolejne firmy i ich rewelacyjne (?) rozwiązania – tym razem od Pixel Qi i Toshiby.

Już niebawem, na targach Computex 2011, firma Pixel Qi zaprezentuje swój kolejny ekran. Tym razem będzie to jednostka o przekątnej 10,1″ i rozdzielczości 1280 x 800 pikseli (czyli wyższej niż obecnie – 1024 x 600 pikseli). Firma ma zapowiedzieć także 7-calowe ekrany o rozdzielczości 1024 x 600 pikseli.

Warto się jednak na chwilę zatrzymać przy rozwiązaniu Pixel Qi, które obecnie jest rzadko spotykane w tabletach (myślicie, że się to zmieni?). Dotychczas ekran tej firmy możemy znaleźć w Notion Ink Adam, co do którego dostępności można mieć wiele do życzenia oraz ZTE Light 2, o którym ostatnio słuch zaginął.

Ekrany Pixel Qi wyróżniają się na tle konkurencyjnych rozwiązań doskonałą widocznością obrazu w pełnym słońcu. Będziecie mogli co nie co na ten temat przeczytać w opinii jednego z naszych Czytelników, który posiada Notion Ink Adam – na stronie pojawi się już niebawem.

Druga nowość, którą już niebawem będziemy mogli zobaczyć w pierwszych tabletach, to ekran Toshiby wyświetlający obraz w trójwymiarze, do oglądania którego nie są potrzebne specjalne okulary. Zaprezentowany wyświetlacz ma przekątnej 8″, ale Toshiba twierdzi, że wkrótce może wyprodukować także większe jednostki. Zaznacza jednak, że na większych ekranach będzie można zauważyć spadek jakości wyświetlanego obrazu, dlatego 8″ wg Toshiby jest optymalną przekątną.

źródło, źródło

Komentarze

 • Edward

  Niech tajemniczy czytelnik podzieli się z nami przy okazji recenzji jak zdobył swój tablet:)

 • Tomasz

  A ja zapraszam do przeczytania recki na Engadget – przez ręce tych ludzi przeszło już sporo tabletów, więc są nieco bardziej obiektywni:

  http://www.engadget.com/2011/04/27/notion-ink-adam-review/

 • Zex

  SyoMas – zamówił :)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona