Zamień Androida Honeycomb w Gingerbread! (wideo) - Tabletowo.pl

Zamień Androida Honeycomb w Gingerbread! (wideo)

Tabletowo.pl Zamień Androida Honeycomb w Gingerbread! (wideo) Ciekawostki Nowości

Interfejs Androida 3.0 Honeycomb składa się z neonowych zegarów, półprzeźroczystych okien, elementów 3D i płynnych, efektownych przejść pomiędzy ekranami. Wielu kojarzy się on z filmem TRON, który niedawno zadebiutował na ekranach polskich kin.

W porównaniu ze swoim poprzednikiem, Androidem 2.3 Gingerbread, Honeycomb jest całkowicie przystosowany do obsługi palcem na urządzeniu typu tablet zarówno pod względem wizualnym, jak i użytkowym. Gingerbread ma prosty, typowo smartfonowy interfejs: małe ikony aplikacji, minimalistyczne elementy menu oraz przyciski.

Jednak jeżeli komuś znudzi się efektowny interfejs Androida Honeycomb, za pomocą prostego programu LCDDensity może oszukać system i zmienić rozpoznawaną gęstość pikseli na ekranie swojego tabletu. Po jej ustawieniu na wartość wynoszącą 170dpi lub więcej i zrestartowaniu urządzenia możemy się cieszyć standardowym interfejsem Androida Gingerbread. Poniższy film przedstawia wynik tej pozornie skomplikowanej operacji. Aby powrócić do poprzedniego interfejsu wystarczy ustawić gęstość ekranu na 160dpi i ponownie uruchomić tablet. Voila!

UWAGA! Aby użyć programu LCDDensity musisz mieć prawa Root w systemie!

Czy do czasu pojawienia się zunifikowanego interfejsu dla smartfonów i tabletów, który zadebiutuje w Androidzie Ice Cream Sandwich, zdecydujecie się na zamianę swojego Honeycomba w Gingerbread?

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona