Dlaczego Asus Eee Pad Transformer tak szybko zniknął ze sklepowych półek? - Tabletowo.pl

Dlaczego Asus Eee Pad Transformer tak szybko zniknął ze sklepowych półek?

Tabletowo.pl Dlaczego Asus Eee Pad Transformer tak szybko zniknął ze sklepowych półek? Ciekawostki Hybrydy Nowości

Jestem pewien, że większości z Was obiło się o uszy, jak wielką popularność zdobył w Stanach Zjednoczonych Asus Eee Pad Transformer. W internecie szybko pojawiły się informację, że z powodu braku towaru tabletu nie można było zakupić w internetowym sklepie Amazon już w kilka godzin po premierze. Podobnie było z siecią BestBuy, gdzie urządzenia w ułamku sekundy zniknęły ze sklepowych magazynów. Jednak czy powyższe doniesienia naprawdę świadczą o popularności Transformera?

Analityk firmy JPMorgan, Mark Moskowitz, przeprowadził nieoficjalną sondę wśród sprzedawców elektroniki w USA. Wynika z niej, że magiczne zniknięcia Transformera z półek i magazynów sklepów BestBuy i Target nie były znakiem niewiarygodnej popularności, ale braków towaru. Pracownicy zostali poinformowani, że dostawę tabletów otrzymają dopiero w połowie maja. Wygląda na to, że Asus nieco przecenił swoje możliwości i nie dał rady wysłać wystarczającej ilości tabletów do sklepów. To zły znak, szczególnie, że, według źródeł, w dzień premiery sprzedano 100.000 Transformerów zamiast planowanych 200.000.

Tabletowo.pl Dlaczego Asus Eee Pad Transformer tak szybko zniknął ze sklepowych półek? Ciekawostki Hybrydy Nowości

Dla przypomnienia, Asus Eee Pad Transformer to urządzenie łączące w sobie cechy tabletu i netbooka, działające pod kontrolą systemu Android 3.0 Honeycomb i wyposażone w 10.1-calowy pojemnościowy ekran IPS o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli, dwurdzeniowy procesor Nvidia Tegra 2 1Ghz, aparat cyfrowy 5 Mpx i kamerkę 1,2 Mpx, 1GB RAM, GPS, czytnik kart pamięci microSD i 16 lub 32GB wbudowanej pamięci.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona