Ważne

Ainol pracuje nad własnym tabletem z Honeycomb

Na początku miesiąca krążyły plotki, że firma Ainol (bardziej znana z produkcji odtwarzaczy multimedialnych), postanowiła wkroczył na rynek tabletów. Mówiło się o specyfikacji technicznej urządzenia, a mianowicie o procesorze Cortex-A9, pojemnościowej matrycy IPS o rozdzielczości  1280 x 800 pikseli oraz systemie Android Honeycomb.

Dziś przyszła pora na porcję zdjęć, które zostały udostępnione za pośrednictwem serwisu MP4Nation. Z przodu urządzenia możemy zauważyć kamerkę, z boku wejście na słuchawki, port HDMI i slot na karty microSD.  Możemy także zobaczyć coś niespotykanego dla tabletów na Androidzie, a mianowicie zwykłe przyciski: pogłaśniania, ściszania, szukania, przycisk wstecz, powrotu do ekranu głównego oraz jeden o nieznanej funkcji. Z tyłu widzimy coś, co wygląda jak podpórka do postawienia tabletu w pionie, by wygodniej oglądało się filmy lub zdjęcia. Na podstawie zdjęć można przypuszczać, że będzie to tablet o rozmiarach poniżej 7 cali.

W porównaniu z innymi producentami szału nie ma, lecz jeśli faktycznie będzie mniejszy niż 7 cali z pojemną baterią i stosunkowo tani, to może być dobrym low-endowym produktem dla kogoś, kto chce zacząć przygodę z Androidem 3.0.

Niestety na temat ceny oraz daty premiery nic nie wiadomo.

źródło

Komentarze

 • Marcin

  Zapowiada sie ciekawie i obiecująco. Zobaczmy co dalej z tym projektem będzie.

 • p.l

  1200×800 w <= 7 calach? coś nie pasuje.

 • Maciej Rojek

  Takie są przypuszczenia :)
  Acer w 7 calach bez problemu zmieścił 1280×800 :)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona