Ważne

Obsługa Androida za pomocą gestów już wkrótce!

Zawsze marzyłeś o tym, aby grać na swoim tablecie tak, jak na ekranie telewizora dzięki kontrolerowi Kinect? Wygląda na to, że wkrótce będziesz miał do tego sposobność. Firma XTR3D pracuje nad aplikacją iZi, która pozwoli na obsługę urządzeń pracujących pod kontrolą systemu Androida za pomocą gestów rąk i ruchów ciała.

Aplikacja będzie w stanie rozpoznawać nawet tak drobne gesty, jak “pinch-to-zoom” w przeglądarce oraz kontrolę gier. iZi nie będzie wymagał żadnego zewnętrznego sprzętu, a do rozpoznawania ruchów użyje kamerki internetowej urządzenia.

Jesteście zaintrygowani? Ja też! Obejrzyjcie poniższe wideo i zobaczcie, jak iZi wygląda “w ruchu”.

Komentarze

 • Zex

  Ciekawy bajer :)
  Chcę coś takiego na TV 42″ z pełnym dostępem do netu, kamerą, bt, usb etc. – najlepiej na Winie, wtedy odpuszczam tablety :D

  • cyberangel1975

   @ Zex
   hm, przecież jest kinekt…

   • Zex

    Taa kinekt, klawikord bt, mysz usb, kamerka usb…
    Wszystko ma być w jednym :)

 • cyberangel1975

  wreszcie konkurencja sama wymyśliła coś nowego :D .
  obsługa gestami wygląda świetnie w przypadku pierwszego filmiku. jednak granie w sposób przedstawiony na drugim jest już raczej mało wygodne (mam wrażenie, że autor tego pomysłu nigdy nie grał na telefonie w wyścigi).

 • p.l

  taki interfejs jest zbyt mało precyzyjny do sterowania (w sensie: nie umożliwia szybkiego i precyzyjnego wskazywania elementów w porównaniu do ekranu dotykowego) ale ma jedną niewątpliwą zaletę: brak odcisków palców w trakcie jedzenia :p

  Ps. nie ma to jak profesjonalna podstawka do tabletu, pełniąca równocześnie funkcję maselnicy :D (I filmik -> 0:30)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona