Ważne

Zagadka HP: TouchPad ma aparat czy go nie ma?

Na początku lutego firma HP dumnie przedstawiła światu swój pierwszy tablet internetowy (aczkolwiek nie ostatni) pracujący w oparciu o system operacyjny WebOS. Wtedy producent w specyfikacji podał, że TouchPad został wyposażony w kamerkę do połączeń wideo o rozdzielczości 1,3 Mpix – ani słowa o zwykłym aparacie. Okazuje się jednak, że w jednej z reklam produktu tablet pojawił się z aparatem. Tak oto powstała tajemnica, której – przynajmniej na razie – firma nie skomentowała.

Bardzo prawdopodobne jest, że producent postanowił przed rynkową premierą nieco zmienić specyfikację techniczną modelu, dodając do niego właśnie aparat. Należy zauważyć, że zazwyczaj firmy w dniu premiery nowego urządzenia zastrzegają sobie, że przed wypuszczeniem na rynek parametry techniczne mogą się zmienić. Być może tak właśnie będzie w przypadku HP TouchPad.

Istnieje jeszcze kilka innych opcji – między innymi taka, że pierwotnie tablet miał posiadać aparat, a ostatecznie z tego pomysłu zrezygnowano. Ale warto pamiętać, że do momentu rynkowej premiery HP TouchPad zostało jeszcze trzy miesiące – wszystko jest więc możliwe.

Spodziewana cena tabletu to 499 dolarów za model z 16GB pamięci oraz 599 dolarów – 32GB. Pełną listę z danymi technicznymi HP TouchPad znajdziesz tutaj.

źródło

Komentarze

  • Czlowiek z Piltdown

    Czy ktoś zechciałby mi wyjaśnić, do czego niby ma służyć taki aparat? Tablet wielkości średniej książki nie wydaje mi się szczególnie poręcznym urządzeniem do robienia zdjęć…

  • ghostcat

    jedyne zastosowanie jakie ja widzę to skaner dokumentów przy pomocy jakiegoś scan2pdf czy coś takiego.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona