Ważne

Lenovo LePad przechrzczony. Powitajcie Skylight

Tablet Lenovo LePad zapadł wielu z nas w pamięci z powodu niebanalnej konstrukcji oraz ciekawego połączenia Androida 2.2 (Froyo) i Windows 7.

Wygląda na to, że urządzenie zostało przechrzczone, przynajmniej w Ameryce. W dokumentach złożonych przez producenta w Federalnej Komisji Łączności (FCC) ten hybrydowy tablet został nazwany Skylight. Z załączonej specyfikacji wyraźnie wynika, że jest to wciąż ten sam LePad, z 10.1-calowym ekranem dotykowym o rozdzielczości 1280×800, procesorem Snapdragon 8650A o taktowaniu 1,3Ghz, 1GB pamięci RAM, Wi-Fi, Bluetooth oraz dwoma systemami operacyjnymi: Androidem w wersji 2.2 oraz Windowsem 7. Informacji na temat samej konstrukcji i działania urządzenia dostarczy poniższy film wideo:

LePad, a właściwie Skylight, wydaje się być idealnym rozwiązaniem dla klientów, którzy szukają urządzenia łączącego w sobie cechy typowego tabletu multimedialnego oraz biznesowego. Któż by nie chciał po zakończeniu długiej i męczącej pracy na Windowsie po prostu odpiąć sobie ekran komputera i wyjść z nim na spacer ciesząc się multimedialnymi możliwościami i intuicyjnością Androida?

Komentarze

 • Ris

  A na samym początku Skylight to miał być netbook:)

  • Owszem, i do tego całkiem niezły. Kto wie, może i netbook i tablet będą należeć do tej samej serii urządzeń opatrzonej nazwą Skylight.
   SkylightBook, SkylightPad… brzmi nieźle. :)

 • Tabl_Sceptyk

  napiszcie coś o HTC Tube – bardzo interesująca koncepcja tabletu,
  -oczywiście ja bym poszedł dalej i wywalił wszystkie bebechy oprócz baterii tak by sterować przez smartfona

  • Jak sam powiedziałeś – Tabu to koncepcja, nie wiadomo, czy to urządzenie kiedykolwiek ujrzy światło dzienne.
   Ale dziękuję za sugestię – pomysł jest wart opisania! :-)

 • Tabl_Sceptyk

  co do tego Lenowo – pomysł całkiem całkiem, ale parametry mogą być zbyt słabe a udźwigniecie Windowsa 7
  nie mówiąc o 2 systemach pracujących równolegle – bo jakoś tak to chyba ma działać, tak??

  • Nie do końca: tablet podłączony do docka automatycznie bootuje Windowsa 7, natomiast bez niego – Androida 2.2. Działa to tak prosto, jak wygląda.
   Proponuję poszperać w Google lub YouTube, internet jest pełen doskonałych filmów prezentujących działanie i konstrukcje Skylighta.

   • Tabl_Sceptyk

    a już wiem: w klawiaturze jest poprostu netbook (nettop ;) na windowsie który korzysta z monitora tabletu,
    Tablet pod androidem też chyba będzie mogł korzystać z klawiatury

    a jaka cena całości?? ;)

    • Od 500$ do 550$, jeśli wierzyć plotkom. Jaka będzie rzeczywista cena tabletu – przekonamy się już niebawem. Jeżeli jego papiery znajdują się już w FCC to lada dzień możemy spodziewać się wprowadzenia Skylighta do sprzedaży. :)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona