Ważne

iOS 4.3 dla iPada już jest!

Na pewno pamiętacie jak na ostatniej konferencji Apple zostało powiedziane, że kolejna wersja systemu operacyjnego zostanie udostępniona posiadaczom urządzeń tego producenta 11 marca. Okazuje się jednak, że koncern postanowił przyspieszyć całą akcję i aktualizacja systemu do iOS 4.3 jest już dostępna. Jest to dobra wiadomość dla wszystkich szczęśliwych użytkowników iPada, iPhona (3G i 4) oraz iPoda 3 i 4 generacji.

Apple chwali się na swojej stronie internetowej, że iOS 4.3 jest najbardziej zaawansowanym systemem operacyjnym dla urządzeń mobilnych. Skoro tak, to na pewno jesteście ciekawi jakie są najciekawsze nowości w iOS 4.3. Już mówię.

Najciekawszą ze wszystkich (mam nadzieję, że się ze mną zgodzicie) jest osobisty hotspot w iPhonie 4.

Jeśli na Twoim telefonie iPhone 4 zainstalowany jest system iOS 4.3, w dowolnym miejscu z zasięgiem 3G możesz aktywować Osobisty hotspot i udostępnić komórkowe połączenie internetowe swojemu komputerowi Mac, PC, iPadowi lub innemu urządzeniu z interfejsem Wi-Fi. Z połączenia może korzystać jednocześnie maksymalnie pięć urządzeń — za pośrednictwem sieci Wi-Fi, łącza Bluetooth bądź USB.3 Każde połączenie jest zabezpieczone hasłem i bezpieczne. Prywatny hotspot działa energooszczędnie. Gdy iPhone wykryje, że nie korzystasz już z udostępnionego połączenia, dezaktywuje hotspot, aby zaoszczędzić energię w baterii.

Równie ciekawa jest możliwość zmienienia ustawień bocznego przełącznika iPada. Nowością w iOS 4.3 jest to, że można go skonfigurować tak, by blokował układ ekranu lub wyciszał dźwięk. Wystarczy wejść w ustawienia iPada i odpowiednio je zmienić według własnych potrzeb.

Nie bez znaczenia jest także zwiększenie wydajności przeglądarki internetowej Safari. Apple chwali się, że strony ładują się znacznie szybciej niż w poprzedniej wersji systemu.

Sam proces aktualizacyjny jest bardzo prosty. Wystarczy podpiąć swój sprzęt do komputera z zainstalowanym iTunes i postępować według wyświetlanych na ekranie instrukcji.

Dajcie znać jak Wam się podobają nowości udostępnione w iOS 4.3. Więcej na ich temat przeczytacie na stronie Apple.

źródło, źródło

Komentarze

 • Taaak, mega ważna funkcja, przełącznik w iPadzie. A może poprawili obsługę kodowania znaków w mailach html?

  • A istnieje jakiś problem z kodowaniem znaków? Nic mi o tym nie wiadomo, nigdy nie spotkałem się z “krzaczkami” lub nierozpoznanymi tagami.

   Waga aktualizacji wynosi prawie 600MB. Funkcja przełącznika to nie jedyna zmiana: nie można zapomnieć o JavaScript Nitro (to rzeczywiście działa, niektore strony ładują się błyskawicznie). Dodatkowo urządzenie (iPad 1) działa szybciej i wydajniej, wielozadaniowość stała się nieco płynniejsza i skrócony został czas oczekiwania na pojawienie się znaków narodowych po przytrzymaniu litery a, e, c, n itp. Usługi lokalizaycjne zostały przeniesone na stronę główną Ustawień.

   Więcej usprawnień nie widzę. Aktualizacja nie zapiera dechu w piersiach, ale czy spodziewaliśmy się, że będzie zapierać? 4.3 to minor update, większa aktualizacja to iOS5, której, mamy nadzieję, możemy spodziewać się już w tym roku.

 • MarekM

  HotSpot tylko w iPhone? A co z iPad’em 3G?

 • rea

  0.o czy tylko ja dostrzegam ogromny potencjał hotspotu w iphonie?

 • Bardzo często maile są źle wyświetlane, ale trudno to zdiagnozować na tak ułomnym urządzeniu :).
  Może tak jest w specyficznych konfiguracjach, że to urządzenie robi złą konwersję.

  A co do pisania polskich liter to przecież i tak szybsze jest śliźnięcie po literce niż przytrzymanie i czekanie aż się pojawi wybór.

 • Ale głupi ten WordPress, lub ajpad. :) po użyciu back zapomniał, że pisałem odpowiedź na komentarz, a nie nowy.

 • p.l

  WiFi Hotspot? to dopiero rewolucja!
  Brawo Aple!!!
  … wreszcie nadganiasz.
  by Froyo (born in 4.2010)

  Ps. zapewne zapomnieli wspomnieć, że operatorzy będą mieli możliwość blokowania tej funkcji.

 • rea

  piąteczka! nareszcie ktos kto mnie rozumie! :)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona