Ważne

Olivetti prezentuje tablet OliPad. Ma dość maszyn do pisania?

Nie jestem pewien czy słyszeliście kiedykolwiek o Olivetti… Jest to włoska firma z tradycjami produkująca kopiarki, faxy, urządzenia wielofunkcyjne, drukarki… a teraz także tablety.

Olivetti OliPad to pierwszy włoski tablet, który, gdyby nie jeden szkopuł, mógłby spokojnie konkurować z rynkowymi gigantami pokroju Motoroli Xoom lub Galaxy Taba 10.1.

OliPad to tablet wyposażony w 10-calowy ekran dotykowy (1024 x 600), 3G, Wi-Fi oraz Bluetooth. Urządzenie oferuje szeroki wachlarz aplikacji, które są albo będą już zainstalowane, albo dostępne w specjalnym, dedykowanym sklepie producenta (App Shop). Aplikacje te ułatwią użytkownikowi przeglądanie internetu, udzielanie się na portalach społecznościowych oraz odtwarzanie multimediów.

Pod maską znajdziemy dwurdzeniowy układ Nvidia Tegra 2 (ARM Cortex A9), znany ze swojej wydajności, port USB, czytnik kart pamięci SD, oraz gniazdo HDMI. Całość pracuje pod kontrolą systemu Google Android OS 2.2 (dlaczego nie Honeycomb?).

Wiadomo, że Olivetii przy projektowaniu tabletu położyło duży nacisk na jego funkcje biznesowe. W rezultacie w OliPadzie znajdziemy aplikacje takie, jak cyfrowe katalogi sprzedaży dedykowane popularnym markom branży odzieżowej, menedżer sprzedaży do zarządzania firmą w ruchu, narzędzie społecznościowe dla firm skierowane do grup pracujący w firmach i na zewnątrz nich oraz aplikację służącą do podpisywania e-dokumentów.

Tablet będzie dostępny już 7 marca w cenie 399€.

źródło

Komentarze

 • klasyk

  Czemu nie lepsza rozdzielczosc… pods gym extra za ta cene

 • Dawid

  Nie rozumiem tego :
  ‘gdyby nie jeden szkopuł, mógłby spokojnie konkurować z rynkowymi gigantami pokroju Motoroli Xoom lub Galaxy Taba 10.1.’

  co to za szkopuł?!

 • klasyk

  ok, po krótkim rozeznaniu produktu:
  na 99% będzie to rebrand czegoś w stylu malata zpad/viewsonic G tablet. (wygląd całego tabletu, klawisze, itd) a skoro ta sama linia klonów (np. woow!) ma wstępnie zapowiedziane upgrade do 3.0, tak więc docelowo cała rodzinka będzie na honeycomb :)
  jest pełno recenzji malaty, więc wyrobienie opinii pozostawiam każdemu osobno, ale za cenę 400E w tym już vat i brak problemów z cłem itd, wygląda obecnie na najlepszą alternatywę.

 • aLAN

  ciekawe kiedy oferowany będzie w Polsce? Wysłałem zapytanie do polskich partnerów Olivetti, poczekamy zobaczymy.
  p.s. mam nadzieję, że ekran będzie obsługiwał multitouch

 • aLAN

  dostałem odpowiedź i może kogoś zainteresuje.
  Olipad powinien pokazać się na naszym rynku pod koniec marca

  • MarekM

   No właśnie – jest jakieś info o cenach i aktualizacjach?

 • klasyk

  a masz może jakieś informacje dot. ceny? :) obawiam się czegoś typu 1,9-2k

 • aLAN

  Dostałem tylko informacje kiedy będzie dostępny. Co do ceny to powinien być przelicznik 400 euro. firma w końcu europejska, tak więc vaty i inne “piepszoty” nie powinny znacznie zwiększyć ceny.
  Może Kasia coś podziała i jakieś większe info się ukaże. ale dajmy czas do jutra bo dzisiaj święto, więc odpoczynek i WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO

 • klasyk

  niestety ten przelicznik na polskim rynku nie działał nigdy. Z części komp., elektroniki, sprzętu hobbystycznego – gdy chodziło o nowinki techniczne to nie spotkałem jeszcze się z sytuacją, by dystrybucja nie dorzuciła extra 15-20% za fatygę przewiezienia przez granicę PL :(
  ale zobaczymy, kiedyś może się pozytywnie zaskoczymy.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona