Ważne

NoteSlate. Nietypowy elektroniczny notatnik za 99 dolarów

NoteSlate już na sam widok nie przypomina zwykłego tabletu. Nasi Czescy sąsiedzi tworząc urządzenie, postarali się, aby było ono dość nietypowe. Tablet nie jest bowiem zbudowany ze zwykłego wyświetlacza typu LCD, ale z E-Ink.

Pierwsze, co zaskakuje to 13″ wyświetlacz o rozdzielczości 750 x 1080 pikseli. Tablet wyposażono również w port mini USB, kontroler sieci bezprzewodowych, slot na kartę SD oraz wejście mini jack 3,5. Według zapewnień producenta, bateria ma pracować aż do 180 godzin!

Mimo, iż urządzenie posiada WiFi, to prawdopodobnie nie będzie możliwe przeglądanie internetu. Nie ujawniono niestety jeszcze jakie będzie miało to zastosowanie. Obecnie, dzięki NoteSlate można tworzyć notatki i słuchać plików mp3, jednak oprogramowanie jest oparte na otwartym kodzie. W przyszłości ma dojść obsługa plików PDF, a także system rozpoznawania tekstu.

Do tabletu będzie również dostępne etui z panelem słonecznym, dzięki któremu będziemy mogli ładować urządzenie. W sprzedaży będzie dostępnych kilka wersji kolorystycznych “atramentu” pasujących do koloru obudowy a mianowicie czarnej, niebieskiej, czerwonej, zielonej oraz białej. Cena produktu będzie wynosić zaledwie 99 dolarów.

źródło

Komentarze

 • pawo12

  Rewelacja! Moje marzenie to czytnik ebooków z e-ink o prekątnej 12 cali, w niewysokiej cenie i teraz to marzenie zostało prawie spełnione. Jak dojdzie opcja czytania pdf’ów, kupuję to urządzenie. A i notatnik bardzo mi sie przyda, ponieważ robię zawsze wiele notatek i we wszystkich mam bałagan.

 • No to jest normalnie zbyt piękne, żeby było prawdziwe w tej cenie! Dotykowy ekran? Z panelem słonecznym? WiFi? :o

 • Czesi udowodnili, że nie ma monopolu na nowości. Zastosowanie e-ink idzie w dobrym kierunku. Atrakcyjna cena i wygoda. Ani się obejrzymy jak e-ink będzie na wyposażeniu każdego urządzenia odczytującego.

 • SyoMas

  Tak, to niezwykła informacja i świetny pomysł. Rozdzielczość mało szaleńcza ale pewnie dzięki temu taka cena.

  Zaciekawił mnie pomysł na zielono-czarny wariant. Od dawna czytam książki w telefonie i ustawiam sobie właśnie taki zestaw kolorów jako najmniej męczący oczy. Aczkolwiek to dotyczy wyświetlaczy emitujących światło. Nie wiem jak się to spisze przy e-atramencie, choć na fotce wygląda intrygująco :)

 • Henrietta

  Na pewno będzie multum funkcji, jak nie od nich to od innych. Mówią o otwartej platformie na Linuksie. Jak wyjdzie to przeportuję na niego Firefoxa :)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona