Ważne

Niesamowita koncepcja Asus IRIS (wideo)

Zastanawiałeś się kiedykolwiek dokąd zmierza świat, biorąc pod uwagę rozwój nowych technologii? Jeszcze kilkanaście lat temu nie wyobrażaliśmy sobie istnienia komórek ważących tyle, co nic, oferujących świetne parametry techniczne, nie mówiąc już o czymś takim jak tablet internetowy… Nawiązuję do tego nie bez powodu. Firma Asus stworzyła koncepcję świetnego urządzenia – IRIS, łączącego w sobie wiele sprzętów i funkcjonalności. Tego się nie da opisać słowami – to trzeba zobaczyć:

Nazwa konceptu – IRIS – to akronim pochodzący od “Inspirational Research for Immersive Space”. Jak zobaczyliście powyżej, Asusowi udało się połączyć w jedno urządzenie kilka: zegarek, komputer, komórkę, tablet… Dzięki zastosowaniu elastycznego wyświetlacza model ten utożsamia się z aktualnymi potrzebami użytkownika.

Całość wydaje się mało realna i jakby pochodziła z filmów science-fiction. Trzeba jednak pamiętać, że technologie wciąż się rozwijają i kto wie… Może za klika, kilkanaście lat istnienie takich urządzeń będzie na porządku dziennym.

No cóż… Dla mnie bomba! A Ty co sądzisz na temat Asusa IRIS?

źródło

Komentarze

 • Glexab

  Kiedyś jak ludzkość się do tego czasu nie wybije to pewnie takie bajery będą na porządku dziennym ;]

 • Bartek Szymański

  Podoba mi się, ale pewnie za życia czegoś takiego nie zobaczę ;)

 • kashiash

  nasze dzieci beda sie smialy jakie to nieżyciowe i niepraktyczne pomysły mielismy w tym 2011 roku …

  Ekran dotykowy ? przeżytek. Wszystko powinno miec bezpośrednią projekcje w mózgu, synchronizacja danych podczas snu. Backup myśli i wiele innych, a tu byle dotykowy ..jeszcze fe rozciagany ekrean … afuj – przecież to niehigieniczne

 • To wygląda mi na kolejną próbę zwrócenia na siebie uwagi i pewnie będzie tak samo, jak z zapowiedzią rewelacyjnego tabletu 121, dlatego należy spodziewać się czterech osobnych urządzeń, grubszych, cięższych, o słabszych parametrach i ograniczonej użyteczności.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona