iTablet czyli tablet z Windows 7

Podczas targów CES 2011 zobaczyliśmy mnóstwo nowych tabletów internetowych – zarówno od znanych, jak i nieznanych producentów. Urządzenie zaprezentowane przez AHX Global i X2 Computing należy oczywiście do drugiej z wymienionych grup, co nie znaczy, że nie można mu się przyjrzeć z bliska. Sprzęt pracujący pod kontrolą Windows 7 Home Premium zyskał niezbyt oryginalną nazwę – “iTablet“.

Tablet ten posiada 10,1″ ekran dotykowy o rozdzielczości 1024 x 600 pikseli, procesor Intel Atom 1.6 GHz, 32GB pamięci, 2GB pamięci RAM, kamerkę internetową o rozdzielczości 2 Mpix, WiFi oraz czytnik kart SD. Urządzenie posiada wyjście HDMI oraz USB.

Tablet skierowany jest na rynek amerykański, więc raczej nigdy nie trafi na europejskie półki sklepowe, co powoduje, że można ten wpis traktować jako ciekawostkę. Na razie nie wiadomo jaka będzie jego cena. Patrząc jednak na mało znanego producenta można się spodziewać, że nie powinna być zbyt wysoka.

źródło, źródło

Komentarze

  • Niby fajnie, ze z Win7 ale:
    1. Ten system bez nakladki na tableta to srednio wygodny pomysl.
    2. Bateria, bateria, bateria – jak tablet nie dziala 8-10h to nie ma tego po co kupowac.

  • Chce kupić tablet’a ale nie wiem jakiego

    hideipvpn.pl więc co polecasz ? Co Twoim zdaniem jest dobre bo stwierdzając ostatnie Twoje posty szukasz czegoś dla siebie i jeszcze nie wybrałes, nad jakim tabletem myślisz ? Asus Eee Slate EP121 ? A może Exopc ? Itablet wg Ciebie odpada. To są jak narazie moje typy. Chętnie przeczytam Twoją opinię na ten temat :) Pozdrawiam

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona