Tablety dla graczy od Ocosmos: OCS1 i OCS9 (wideo)

Mało znana firma (ja jej nie znałem) Ocosmos zaprezentowała na CES 2011 dwa urządzenia stworzone z myślą o graczach. OCS1 i OCS9, bo o nich mowa, posiadają takie same parametry techniczne, jednak wyglądają zupełnie inaczej. Jeśli dotychczas szukałeś tabletu, który mógłby zastąpić Ci mobilną konsolę do gier – to właśnie jest sprzęt dla Ciebie.

Oba urządzenia pracują pod kontrolą systemu Windows 7, posiadają procesor Intel Oak Trail taktowany zegarem 1,5GHz, 32GB lub 64GB pamięci SSD oraz 2GB pamięci RAM. Tablety zostały wyposażone również w WiFi b/g/n, Bluetooth 3.0, GPS, slot kart microSD, aparat o rozdzielczości 3 Mpix oraz kamerkę wideo o rozdzielczości 1,3 Mpix.

OCS1 ma 5-calowy ekran pojemnościowy o rozdzielczości 1024 × 600 pikseli. Z kolei OCS9 został wyposażony w 9-calowy ekran pojemnościowy (1024 × 768 pikseli) oraz bezprzewodową klawiaturę dotykową, podłączaną przez Bluetooth.

Co jak co, ale OCS9 (fot. na początku wpisu) naprawdę oddaje sens nazwy firmy, to prawdziwy kosmos ;) Tablety Ocosmos w pierwszej kolejności pojawią się w sprzedaży w Korei, a nieco później, prawdopodobnie w połowie 2011 roku, także w Ameryce i w Europie. Niestety, ich cena nie została podana.

źródło, źródło, źródło

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona