Ważne

ViewSonic ViewPad 4. Mały tablet z Androidem

Co widzicie patrząc na powyższe zdjęcie: duży smartfon czy mały tablet internetowy? Choć zdania na pewno będą podzielone, to według jego producenta – firmy ViewSonic – jest to mały tablet ViewPad 4, pracujący w oparciu o Androida 2.2 Froyo. Małe jest piękne, ale duże więcej może. Czy to powiedzenie sprawdza się i w tym przypadku?

ViewPad 4, jak nie trudno wywnioskować, został wyposażony w 4,1-calowy wyświetlacz pojemnościowy o rozdzielczości 800 x 480 pikseli. Jego sercem jest procesor Qualcomm MSM 8255 o częstotliwości taktowania 1GHz, mający do dyspozycji 2GB ROM i 512MB RAM.

Na liście danych technicznych tabletu znajdziemy także WiFi, Bluetooth 2.1, aparat o rozdzielczości 5 Mpix, kamerkę do połączeń wideo 0,3 Mpix, obsługę łączności GSM, wyjście HDMI, GPS oraz cyfrowy kompas.

ViewPad 4 ma trafić do sprzedaży w połowie 2011 roku. Jak Wam się podoba najnowszy tablet ViewSonic, zaprezentowany podczas CES 2011?

źródło

Komentarze

 • Niepraktyczne, tablety o rozmiarach telefonu to chyba już przeszłość. No może dla “pana z gazowni” to się przyda jako kalkulator.

 • aa

  2gb rom? i 512ram? czy chodzi wam o 2.5GB ram ^^

  • Katarzyna Pura

   Haha. Powiem Ci, że jak się pisze któregoś newsa z rzędu, to takie pomyłki mogą się zdarzyć, choć nie powinny. Dzięki za spostrzegawczość. Chodziło o 2GB ROM i 512 RAM. Pzdr :)

 • polk

  To raczej smartphone bo jeśli uznać to za tablet to tak samo trzeba by powiedzieć o HTC Desire HD. Ja rozumiem, że tablety są teraz na topie ale nie dajmy się zwariować… Moim zdaniem dolną granicę tabletów wyznaczył Galaxy Tab jeśli chodzi o przekątną. Spodziewam się natomiast, że za niedługo dostępne będą urządzenia o rozdzielczościach, które zapełnią lukę pomiędzy 4, a 7 cali.

  • polk

   Chociaż teraz widzę, że nie ma łączności GSM. Czyli to chyba jednak tableciątko.

   • No właśnie sęk w tym, że obsługuje GSM. Producent w informacji prasowej napisał: “…is extending its ViewPad line at CES 2011 with a brand new 4-inch tablet“, a chwilę dalej: “ViewPad 4 offers full cell phone functionality”. Więc skoro sam producent nazywa ten model tabletem, to tego się trzymajmy. Choć fakt faktem – jak dla mnie to zwykły smartfon.

    • polk

     Skoro dla Ciebie to jest smartphone to go tak nazywaj i nie daj się marketingowi. Zwłaszcza, że przykład innych telefonów z ekranem 4″ sprawia, że nie można jednych nazwać telefonem, a drugich tabletem- trochę konsekwencji.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona