Tablet Nokii z Androidem Honeycomb? Jest szansa - Tabletowo.pl

Tablet Nokii z Androidem Honeycomb? Jest szansa

Tabletowo.pl Tablet Nokii z Androidem Honeycomb? Jest szansa Nowości Plotki / Przecieki

Do tego, że Android jest jednym z najpopularniejszych mobilnych systemów operacyjnych, nikogo nie trzeba przekonywać. Nie dziwi więc fakt, że znane firmy, jak LG, Motorola czy Samsung zainteresowane są tworzeniem tabletów internetowych właśnie z tą platformą. Może za to być wielkim zaskoczeniem, że wśród wymienianych pretendentów do produkcji takowego urządzenia jest Nokia.

DigiTimes dotarł do informacji, jakoby Nokia miała od dłuższego czasu prowadzić rozmowy z Google na temat premiery własnego tabletu z Androidem Honeycomb. Co ciekawe, wśród wymienianych producentów, którzy wydadzą podobne urządzenia jest także firma HTC (która jakiś czas temu zapowiedziała, że nie interesuje się na razie produkcją własnych tabletów), LG, Motorola oraz Samsung.

Jeśli faktycznie Nokia zdecydowała się na produkcję własnego modelu z Androidem, będzie można mówić o milowym kroku w przyszłość. Warto przypomnieć, że dotychczas fiński producent kurczowo trzymał się wyłącznie Symbiana i MeeGo.

Przewidywana premiera urządzeń wymienionych wyżej producentów ma mieć miejsce w pierwszych miesiącach 2011 roku.

źródło, źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona