Tablet Tenq P07 z Ubuntu przyłapany na zdjęciach

Wiele osób uważa, że najlepszym systemem dla tabletów internetowych jest Ubuntu. Jeśli i Ty jesteś wśród wspomnianej grupy ludzi, na pewno ucieszy Cię wiadomość o modelu Tenq P07, którego nieukończoną wersję przyłapała redakcja gizchina.com.

Jest to urządzenie pracujące pod kontrolą Ubuntu, a dokładniej netbookowej wersji systemu – Ubuntu Netbook Edition 10.10 o nazwie kodowej “Maverick Meerkat”.

Sercem tabletu jest procesor Intel Atom o częstotliwości taktowania 1,6GHz, mający do dyspozycji 2GB pamięci RAM oraz 32GB SSD. Model ten został wyposażony w 10-calowy wyświetlacz dotykowy z multitouch. Pozostałe parametry techniczne urządzenia nie są znane, gdyż jest to dopiero prototypowy model.

Na chwilę obecną nie wiadomo kiedy będzie miała miejsce oficjalna prezentacja Tenq P07 oraz kiedy pojawi się w sprzedaży. Nie jest również jasne czy trafi na półki sklepowe w Europie.

źródło

Komentarze

 • Chce kupić tablet’a ale nie wiem jakiego

  To już chyba lepszy będzie Exopc, ma identyczne parametry ale będzie miał Win 7 co chyba będzie lepszym rozwiązaniem niż Ubuntu. Jak myślicie ?

 • hellypton

  Nie wiem czy najlepszym systemem będzie akurat ubuntu, istotne, że jest to pełnosprawny system, a nie jakiś kastrat typu Android, WebOS czy jeszcze gorzej iOS.

  Na tablety tylko Windows 7 bądź jakaś kompletna, pełnowartościowa dystrybucja Linuxa – np. wspomniane tu ubuntu.

 • BerRo

  Wydaje mi się, że fajnym rozwiązaniem byłby system posiadający 2 różne layoty. Pierwszy pozwalający na podstawowe czynnośći (zbliżony do filozofii programów typu Media Center). Wielkie, łatwe do kliknięcia buttony, intuicyjna obsługa palcem itp. Oraz drugi, umożliwiający korzystanie ze wszystkich dobrodziejstw systemu, do pracy palcem i rysikiem.

  Takie rozdwojenie jaźni ;) pozwoli cieszyć się muzyką czy książką ba kanapie a kiedy trzeba trochę popracować przełączamy się na pełnowymiarowy system.

 • leo

  Oczywiscie ze Ubuntu netbook jest najbardziej odpowiedni na te chwile, poki co windows nie ma co tu szukac, przynajmniej dopoki nie wypuszcza 7ki przystosowanej do urzadzen mobilnych. No i jeszcze zobaczymy jak bedzie prezentowac sie Android 3 – niby ma byc bardziej na tablety niz tel.

  ps. nie jestem fanboyem linuxa na codzien uzywam windowsa z roznych powodow ale uwazam ze w tym wypadku linux -ubuntu – bardziej sie sprawdzi.

 • Michal

  No bardzo się cieszę że tablet będzie z ubuntu,gdy był z windowsem na pewno bym go nie kupił.
  No ale z ubuntu to taje mi do zastanowienia.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona