Ile w Polsce jest Apple iPadów? - Tabletowo.pl
Ważne

Ile w Polsce jest Apple iPadów?

Tabletowo.pl Ile w Polsce jest Apple iPadów? Apple Nowości
Oficjalna prezentacja iPada odbyła się pod koniec stycznia 2010 roku, a nieco później pojawił się w sprzedaży w pierwszych krajach. Mimo tego, że w oficjalnej polskiej dystrybucji jest dostępny dopiero od kilku tygodni, bo od początku grudnia, można mówić o tysiącach iPadów w Polsce. Ile ich jest w kraju nad Wisłą?

Dokładnie nie wiadomo. Można się jedynie powołać na nieoficjalne szacunki, jakie zdecydował się podać Damin Godos, analityk rynku hardware z firmy IDC. Dla Rzeczpospolitej, na potrzeby artykułu „Netbooki przegrają światową wojnę z tabletami”, wypowiedział następujące słowa:

iPad oficjalnie dostępny jest w Polsce od kilkunastu dni, ale wcześniej te tablety nieoficjalnie importowali operatorzy komórkowi i osoby prywatne. Według nieoficjalnych szacunków w Polsce działa około 5 tys. tych urządzeń.

Pięć tysięcy iPadów to bardzo mało jak na urządzenie, które na całym świecie sprzedało się już w ilości kilku milionów sztuk. Prędzej można było uwierzyć w szacunki podawane jakiś czas przed polską premierą tabletu Apple przez Dziennik Gazeta Prawna, że jest ich 10 – 15 tysięcy egzemplarzy.

Tak miała sytuacja wyglądać przed premierą tabletu w Polsce, a jak jest po niej? Według informacji, jakie otrzymał redaktor zaprzyjaźnionej strony iPadNews.pl od największych resellerów iPada w Polsce – nieoficjalnie można mówić o sprzedanych czterech tysiącach iTabletów po polskiej premierze.

Można więc spekulować, że w Polsce jest obecnie ok. 15 tysięcy właścicieli tabletu Apple.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona