Ważne

Toshiba pracuje nad trzema tabletami. Z Androidem, Windows 7 i Chrome OS

Wszystkie firmy produkują tablety, to czemu Toshiba miałaby być gorsza? Tym bardziej, że już jeden ma w swoim portfolio – Folio 100. Okazuje się jednak, że na tym jednym modelu nie zamierza poprzestać. Najnowsze informacje wskazują na to, że Toshiba planuje stworzenie w najbliższym czasie trzech nowych urządzeń.

Mają to być tablety internetowe pracujące pod kontrolą następujących systemów: Android (jak Folio 100), Windows 7 oraz Chrome OS*. Dwa z nich mają posiadać ekrany o przekątnej 10,1-cala, natomiast jeden – z 11,6-cali.

Wielce prawdopodobne jest, iż premiera wszystkich trzech tabletów Toshiby będzie miała miejsce podczas targów Consumer Electronics Show (CES) 2011 w styczniu przyszłego roku. Jeśli faktycznie tak będzie, na rynku modele powinny się pojawić pod koniec pierwszego lub na początku drugiego kwartału roku.

Warto również wspomnieć, że Toshiba ma w planach wydanie tabletu z wyświetlaczem o przekątnej 7-cali. Jednak na jego temat w tym przecieku nie było mowy.

*Informacja na temat tabletu Toshiby z Chrome OS jest najbardziej wątpliwa ze wszystkich. Przedstawiciele Google stwierdzili nie tak dawno, że najnowsze ich dziecko ma być skierowane wyłącznie do urządzeń z fizycznymi klawiaturami.

źródło

Komentarze

 • morswin

  Kasiu, możesz coś napisać o spektakularnej porażce Toshiba Folio 100?? Podobno był wycofany ze sklepów, a cena przebijała Galaxy Taba (999 funtów). Można rozwinąć ten temat?

  • Katarzyna Pura

   Jasne, będzie dzisiaj na stronie ;-)

 • morswin

  Dzięki:-)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona