Acer chce być liderem rynku tabletów internetowych - Tabletowo.pl

Acer chce być liderem rynku tabletów internetowych

Tabletowo.pl Acer chce być liderem rynku tabletów internetowych Nowości

Wszystko wskazuje na to, że najbliższe miesiące nie będą przynosiły jedynie spekulacji na temat drugiej generacji tabletu internetowego Apple, ale również wiadomości odnośnie urządzeń Acera (i, miejmy nadzieję, innych producentów). Przedstawiciel producenta, Gianfranco Lanci, ma bowiem bardzo ambitny plan – w ciągu kolejnych trzech lat chcą prześcignąć Apple na rynku tabletów internetowych i zostać liderem.

Czy mu się to uda? Można się poważnie zastanawiać. Na pewno atutem Acera będzie wprowadzenie do sprzedaży kilka modeli tabletów, w przeciwieństwie do Apple, które w przyszłym roku powinno mieć dwa takie urządzenia (chyba że wycofają iPada pierwszej generacji ze sklepów, bo takie plotki także się słyszy).

Z drugiej jednak strony będzie to strasznie trudny cel do osiągnięcia. Apple ma obecnie 95% rynku tabletów internetowych (bo na razie w sumie tylko iPad jest w sprzedaży…), co powinno zmienić się w najbliższym czasie. Nie oznacza to jednak faktu, że iPad w dalszym ciągu nie będzie dominował.

Przy okazji warto wspomnieć na temat kolejnych parametrów technicznych poszczególnych modeli, zaprezentowanych kilka dni temu przez Acera. W sieci pojawiły się informacje, że 10,1-calowy tablet Acera z Windows 7, będzie wyposażony w dwurdzeniowy procesor AMD Ontario C-50 oraz grafikę Radeon HD 6250. Natomiast 10,1-calowy tablet z Androidem ma bazować na Tegra 2 i posiadać WiFi oraz 3G.

Więcej na temat nowych tabletów internetowych Acera przeczytasz w tym wpisie.

źródło, źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona