Ważne

Samsung Galaxy Tab: sprzedano 600 tysięcy sztuk

Samsung Galaxy Tab to pierwszy tablet internetowy, jaki pojawił się na rynku, mogący bezsprzecznie rywalizować z Apple iPadem. Ale coś mu to nie wychodzi… Producent postanowił ujawnić liczbę sprzedanych sztuk modelu. I tak naprawdę, jak sami zaraz ocenicie, nie ma się czym chwalić.

O ile iPad sprzedawał się w pierwszych miesiącach obecności na rynku jak ciepłe bułeczki, tak o Galaxy Tab nie można tego powiedzieć. Tablet Samsunga nie sprzedaje się zbyt dobrze. W jego posiadanie weszło na razie tylko 600 tysięcy osób. Z czego 30 tysięcy sztuk powędrowało do klientów w Korei.

Jak widzicie, Samsung Galaxy Tab nie jest produktem, który cieszy się jakąś specjalną popularnością (w porównaniu do iPada). Ale producent w dalszym ciągu na ambicje. Postawił sobie cel sprzedania do końca 2010 roku miliona tabletów. Żeby tego było mało, do końca przyszłego (2011) roku, chce sprzedać sześć milionów egzemplarzy.

Szczerze wątpię… Ale mimo wszystko: powodzenia Samsung!

źródło

Komentarze

 • kashiash

  Dlaczego tylko?
  W październiku był słabo dostępny nie tylko w PL ale tez w wielu innych krajach, skoro przez ok 1 miesiąc sprzedali 600 tys to w kolejnym sprzedaż następnych 400 jest prawdopodobna.

  Oczywiście popyt na niego nie będzie taki jak na iPad’a choćby dlatego ze iPad nasycił sporą część rynku oraz brakuje tańszej wersji bez 3G.

 • Ris

  Mnie się wydaje, że to jest bardzo dobry wynik.

 • morswin

  Ciekawe czy liczą też ten egzemplarz którego ja nie kupiłem i nie kupię ?:-)

 • Ris

  @morswin
  Tak, zapewne prezes Samsunga osobiście o tym powie na konferencji prasowej…

 • morswin

  Wiem o tym, starczy, że kolego, będziesz internet śledzić to dowiesz się każdego szczegółu; w szczególności gdzie go nie kupiłem i za ile go nie kupiłem. .Konferencja prasowa już jutro. Bez odbioru

 • kashiash

  juz o tym pisali! w skandalach i na joemonster

 • morswin

  Gratuluje doboru lektury.

 • jurek

  Może na razie nie ma się faktycznie czym chwalić, ale z drugiej strony teraz ten model wszedł do oferty operatorów GSM (jest np w Orange, w Erze) więc pewnie jego popularność będzie wzrastać. Jak zresztą wszystkich tabletów.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona