BYD Alice. Android 2.2 i do 8 godzin pracy (wideo)

Dawno nie pisałam o tabletach internetowych, nieliczących się firm na rynku elektronicznym. Jednym z takich urządzeń jest BYD Alice, który może się pochwalić całkiem przyzwoitą specyfikacją i… znośnym, naprawdę znośnym, czasem pracy na baterii.

Parametry techniczne urządzenia zawierają przede wszystkim 8,9-calowy wyświetlacz dotykowy o rozdzielczości WSVGA (1024 x 600 pikseli), procesor nVidia Tegra 2, 1GB pamięci RAM, wyjście miniHDMI, Bluetooth, akcelerometr, slot kart microSD ora kamerkę 0,3 Mpix do połączeń wideo.

Tablet może się pochwalić również baterią o pojemności 2200 mAh, mającą pracować maksymalnie do ośmiu godzin. Jest to całkiem przyzwoity wynik, biorąc pod uwagę, że na przykład iPad pracuje do dziesięciu godzin.

BYD Alice kontrolowany jest przez system operacyjny Android 2.2 Froyo. Niestety, na razie nie wiadomo nic odnośnie jego dostępności i ceny. Ale zapowiada się całkiem ciekawie.

Poniżej możecie obejrzeć krótką prezentację BYD Alice z targów CeBIT 2010, na których BYD Alice został oficjalnie zaprezentowany:

źródło

Komentarze

  • spawnn

    No, taki czas pracy na baterii już jest satysfakcjonujący ;)

    Tak teraz myślę, co chwilę się słyszy o jakiejś prezentacji kolejnych tabletów, że by człowiek pomyślał, że tego od groma już jest, a na rynku ciągle pustki, wkurzające ;p

  • Po pierwsze – dlaczego przeskakiwanie między ekranami tak skakało? Tegra2 nie wyrabia? Jeśli ktoś ma się bić z iPadem, to musi przeskoczyć jego wiekowy już A4. Płynność to podstawa.

    Po drugie – ekran. Czy tylko ja mam wrażenie, że pojemnościowy ekran BYD jest jakoś mało skuteczny? Ale to znowu może przez Tegrę, która nieodpowiednio, bo wolno, analizuje dane dotyku?

    Ale baterię rzeczywiście ma sensowną – ciekawe ile wytrzymuje w stanie czuwania. No i wygląd fajny. Mam nadzieję, że i jakość półproduktów będzie niezła.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona